"Sinfonietta Rīga" koncertmeistares statusā darbu sāk vijolniece Eva Bindere

Vita Stiģe, 05.02.2008., 23:30

Februāra mēnesis Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" radošajā darbā sācies ar patīkamām pārmaiņām.

Pirmo koncertprogrammu kamerorķestra koncertmeistares ampluā piektdien, 8. februārī pl. 19:00 koncertzālē Lielā ģilde festivāla Vīnes klasika atklāšanas koncertā spēlēs izcilā latviešu vijolniece Eva Bindere.Eva Bindere

Par ideju uzaicināt Evu Binderi spēlēt "Sinfonietta Rīga" sastāvā un prieku par piedāvājuma akceptēšanu orķestra mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē saka: "Esmu patiesi laimīgs, ka "Sinfonietta Rīga" jauno un enerģisko mūziķu komandai pievienosies Eva Bindere. Manuprāt, lai kļūtu par orķestra koncertmeistaru ar diplomu vien nepietiek. Par koncertmeistaru ir jāpiedzimst, jo viņam ir jābūt ne tikai augstas klases profesionālim, bet arī mūziķim ar neapstrīdamu autoritāti, atbalstu jaunu risinājumu meklējumos, uzticamam ceļabiedram šaubu un pārdomu brīžos. Evas bagātā pieredze, kas iekrāta neaizmirstamos koncertmirkļos ar šī laikmeta dziļākajiem mūzikas lappušu interpretiem, un emocionāli atvērtais spēlētprieks pievienos mūsu orķestra skaņas varavīksnei vārdos nenoformulējamu valdzinājumu."

Vijolniece Eva Bindere (1974) ir slavenās Graubiņu ģimenes atvase, pianistes Ilzes Graubiņas meita. Studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Ulda Sprūdža un Andra Baumaņa, Dalasā (ASV) pie Eduarda Šmīdera (Eduard Schmieder), Bāzelē (Šveice) kamermūzikas studijās pie Valtera Levina (Walther Levin) un Albana Berga kvarteta altista Hato Baierles (Hatto Bayerle), kā arī vijoļspēlē pie slavenā franču vijolnieka Rafaela Olega (Raphael Oleg). Kopā ar orķestri "Kremerata Baltica", kas joprojām ir Evas darba vieta, izcilā vijolniece koncertējusi muzicējot gan kā orķestra koncertmeistare, gan kā līdzvērtīga partnere duetā ar Gidonu Krēmeru, gan kā pirmā vijole stīgu kvartetā "Euphonia". Viņa ir uzstājusies festivālos Lokenhauzā, Siguldā, Les Muséiques Bāzelē un Amsterdamas Concertgebouw zālē. Kā soliste Eva ir aicināta muzicēt ar Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, Ukrainas filharmoniķiem un Zalcburgas kamerorķestri.

Atgādinām, ka jau iepazītais un iemīļotais franču diriģents Sebastjans Rulāns (Sébastien Rouland) festivāla Vīnes klasika atklāšanas koncertā 8. februārī interpretēs Volfganga Amadeja Mocarta koncertžanra šedevrus, pilnībā veltot šo vakaru Mocarta mūzikai spožu pūšaminstrumentālistu sniegumā – līdzās obojistam Normundam Šnē uzstāsies tādas zvaigznes kā flautiste Šārona Bezalī (Sharon Bezaly), mežradznieks Esa Tapani (Esa Tapani) un fagotists Jāko Luoma (Jaakko Luoma). Sīkāka informācija www.sinfoniettariga.lv un www.latvijaskoncerti.lv.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Top News Sites for Guest Post docs.google.com/spreadsheets/d/10JY2ymIbDK9DnZsXT5LmoI_X1Gf4FHo9XXhKbolRiog

BillyTrazy

Salam, qiymətinizi bilmək istədim.

PhilSax

Слово пацана 8 серия

Tedienāktreģistrēties