City Jazz Big Band Spīķeros

Rinta Bružēvica , 25.08.2010., 19:50

Piektdien, 27. augustā plkst. 22:00 Kārļa Vanaga vadītais džeza orķestris City Jazz Big Band aicina uz džeza nakti Spīķeru koncertzāles pagalmā, kur tiks svinēta orķestra trīs gadu jubileja.

Koncertā piedalīsies arī Arnis Mednis un jaunie talanti - Amsterdamā studējošais saksofonists Toms Rudzinskis un trompetiste no Islandes Sylvia Hlynsdottir.

Mūziķu vārdiem runājot, tas ir "pilna modernā sastāva bigbends, kurā apvienojušies jauni, talantīgi mūziķi, kurus vieno vēlme spēlēt mākslinieciski augstvērtīgu mūziku, tādējādi rodot prieku sev un klausītājiem." Koncertā skanēs Teda Džounsa (Thad Jones) kompozīcijas "Central Park North", "Greetings and Salutations", "Groove Merchant". Kārlis Vanags atgādina, ka "Džounss ir viens no visu laiku nozīmīgākajiem bigbenda mūzikas komponistiem un aranžētājiem; viņa aranžijām raksturīga oriģināla harmoniskā struktūra, negaidīti pārsteigumi, stila un tembra kombinācijas – šī mūzika kalpojusi par iedvesmas avotu lielākajai daļai bigbenda aranžētāju visā pasaulē." Dzirdēsim arī Matsa Holmkvista darbus "One Million Circumstance", "Summer and Winter", kā arī mūziku no šī autora jaunākā projekta "Big Band Minimalism ". "Rakstot šo mūziku, autors izmantojis Stīva Reiha un Džona Adamsa minimālisma idejas un principus – tika radīts līdz šim nedzirdēts skanējums," saka Kārlis Vanags. Vēl City Jazz Big Band programmā iekļauti Čika Koreas, Laila Meisa un Boba Mincera skaņdarbi, turklāt mums būs iespēja novērtēt jaundarbu – pirmatskaņojumu piedzīvos Ritvara Garozas jaunākais darbs bigbendam "Without the Present".

Bigbends salīdzinoši īsajā pastāvēšanas laikā uzstājies ar lielu daļu Latvijas vadošo džeza un populārās mūzikas dziedātāju – Intaru Busuli, Jāni Stībeli, Lindu Leen, Aishu, Arni Medni, Amber u. c., kā arī ar vairākiem instrumentālsolistiem – Uldi Marhilēviču, Raimondu Macatu, Gintu Pabērzu, Aivaru Krūmiņu, DJ Monsta. CJBB regulāri uzstājas Rīgas klubos "Hamlets", City Jazz Club, Barons, Sunny Melody, Olimpic Woodoo Casino; festivālos "Rīgas Ritmi", Saulkrasti Jazz, Ventspils Groove; priecējuši klausītājus Rīgas pilsētas svētkos, piedalījušies Jāņa Stībeļa un Lindas Leen solokoncertos Dzintaru koncertzālē un Latvijas Nacionālajā operā, kā arī muzicējuši Leonarda Bernsteina mūzikla Wonderful Town atskaņojumā Cēsu Mākslas festivālā 2009. Bigbenda repertuārā ir gan klasiskās vērtības – Kaunts Beizijs, Djūks Elingtons, Kouls Porters, Henrijs Mansīni, Glens Millers, Teds Džounss u. c., gan mūsdienu aranžētāji – Tom Kubis, Bobs Mincers, Matss Holmkvists, Lails Meiss u. c., kā arī CJBB dalībnieku Ritvara Garozas un Kārļa Vanaga oriģināldarbi. City Jazz Big Band piedalījās Lindas Leen DVD Live at the Opera ierakstā, CD Jazz in Latvia 2008, patlaban aktīvi veic studijas darbus pie debijas albuma, kuru plānots izdots nākamā gada nogalē.

Uzrādot biļeti uz jebkuru no Spīķeru festivāla koncertiem, restorāns Merlin Maskavas ielā 4 (pretim Spīķeru koncertzālei) piedāvā iemalkot tasi kafijas vai iedzert glāzi alus vai sidru bezmaksas. Šo iespēju var izmantot arī pirms koncerta.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
rD7qI8xO9 mD0xQ6fH2 replica bags fake bags replica bags

Eddy

nB9eJ1hE6 xY9tY5zA1 fake bags fake bags replica bags

Rosalind

very good

QazzyReogyienāktreģistrēties