Ciklā "Māksla un Mūzika" - Vīnes dižgari

Rinta Bružēvica, VSIA Latvijas Koncerti sabiedrisko attiecību vadītāja, 18.04.2007., 15:43

VSIA Latvijas Koncerti rīkotā cikla "Māksla un Mūzika" ietvaros trešdien, 18.aprīlī uzstāsies kamermūzikas jomā rūdīts domubiedru trio – šī gada jubilārs Pēteris Plakidis (klavieres), Dzintars Beitāns (vijole) un Ivars Bezprozvanovs (čells), kuri koncertā pārstāvēs Vīnes dižgarus - Jozefa Haidnu, Volfgangu Amadeju Mocartu un Ludvigu van Bēthovenu.

Koncerts notiks Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā pl. 19:00.

Pēteris PlakidisPēteris Plakidis atceras, ka Mocarts kādā vēstulē atzinies, ka viņam vislabāk patīk komponēt operas. „Paņemot rokās jebkuru Mocarta sonāti, mēs redzam tajā gan sižetu, kas pārbagāts ar pārpratumiem un pārģērbšanos, gan arī operas personāžus – dzīvus, virpuļojošus, ” stāsta Plakidis.

Savukārt cieņas apliecinājums Jozefa Haidna mūzikai ir Pētera Plakida nu jau par latviešu mūzikas klasikas pērli kļuvušais Veltījums Haidnam ar sirsnīgu un elegantu, gandrīz nemanāmu Haidna citēšanu.

Dzintars Beitāns un Ivars Bezprozvanovs ir seni un uzticami Pētera Plakida cīņu biedri kamermūzikas laukā.

Pēteris Plakidis mūzikā ir izcils stilizētājs, asprātīgs, viegli sarkastisks humorists, vienlaikus arī dziļa un vienkārša pārdzīvojuma meistars. Viens no oriģinālākajiem Latvijas skaņdariem. Daudzus gadus muzicējis divatā ar dziedātāju Maiju Krīgenu, kopā ar viņu patlaban vada kamerdziedāšanas klasi JVLMA. Kopā ar čellistu Ivaru Bezprozvanovu un klarnetistu Eriku Mandatu (ASV) izveidojis The Transatlantic Trio. Joprojām Pēteris Plakidis ir aktīvs kamermuzicēšanas lauka pārstāvis – temperamentīgs, kompetents un smalkjūtīgs koncertmeistars.

Dzintars Beitāns ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistara vietnieks.

Daudz koncertējis gan kā solists, gan kā dažādu kameransambļu dalībnieks visā pasaulē – Vācijā, Francijā, Itālijā, Spānijā, Lielbritānijā, Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Šveicē, Luksemburgā, Beļģijā, Holandē un citās Eiropas valstīs, kā arī ASV un Malaizijā.

Ivars Bezprozvanovs ir Latvijas Nacionālās operas orķestra pirmais čells, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas čella spēles pasniedzējs, daudz koncertē Latvijā un ārzemēs gan soloprogrammās, gan dažādos kameransambļos. Veicis ierakstus Latvijas Radio. Aktīvi iesaistās dažādos kamermūzikas projektos, muzicējot kopā ar domubiedriem: pianistiem Pēteri Plakidi, Valdi Janci un Aldi Liepiņu, flautisti Ilonu Meiju, klarnetistiem Eriku Mandatu un Uldi Lipski, vijolnieku Jāni Bulavu u. c. Kā kameransambļu dalībnieks koncertējis Vācijā, Čehijā, Lielbritānijā, Zviedrijā, ASV un Kanādā.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Along with the help of our readers now we have selected literally hundreds of eco-friendly present ideas together with items for babies and toddlers, boys and girls, teens, mom, dad and more. Here is my weblog: %anchor_text (https://wisconsindumpsters.net/la-valle/dumpster-trash-service/)

Deon

Very interesting....looking forth to coming back again. Also visit my homepage ... %anchor_text (https://freeprivatecamera.com/)

Noemi

Well I sincerely enjoyed studying it. This subject procured by you is very helpful for good planning. my weblog ... %anchor_text (https://calzoncillosconrellenoparahombres408313282.wordpress.com/?p=10)

Tammyienāktreģistrēties