Ciklā "Māksla un Mūzika" - Vīnes dižgari

Rinta Bružēvica, VSIA Latvijas Koncerti sabiedrisko attiecību vadītāja, 18.04.2007., 15:43

VSIA Latvijas Koncerti rīkotā cikla "Māksla un Mūzika" ietvaros trešdien, 18.aprīlī uzstāsies kamermūzikas jomā rūdīts domubiedru trio – šī gada jubilārs Pēteris Plakidis (klavieres), Dzintars Beitāns (vijole) un Ivars Bezprozvanovs (čells), kuri koncertā pārstāvēs Vīnes dižgarus - Jozefa Haidnu, Volfgangu Amadeju Mocartu un Ludvigu van Bēthovenu.

Koncerts notiks Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā pl. 19:00.

Pēteris PlakidisPēteris Plakidis atceras, ka Mocarts kādā vēstulē atzinies, ka viņam vislabāk patīk komponēt operas. „Paņemot rokās jebkuru Mocarta sonāti, mēs redzam tajā gan sižetu, kas pārbagāts ar pārpratumiem un pārģērbšanos, gan arī operas personāžus – dzīvus, virpuļojošus, ” stāsta Plakidis.

Savukārt cieņas apliecinājums Jozefa Haidna mūzikai ir Pētera Plakida nu jau par latviešu mūzikas klasikas pērli kļuvušais Veltījums Haidnam ar sirsnīgu un elegantu, gandrīz nemanāmu Haidna citēšanu.

Dzintars Beitāns un Ivars Bezprozvanovs ir seni un uzticami Pētera Plakida cīņu biedri kamermūzikas laukā.

Pēteris Plakidis mūzikā ir izcils stilizētājs, asprātīgs, viegli sarkastisks humorists, vienlaikus arī dziļa un vienkārša pārdzīvojuma meistars. Viens no oriģinālākajiem Latvijas skaņdariem. Daudzus gadus muzicējis divatā ar dziedātāju Maiju Krīgenu, kopā ar viņu patlaban vada kamerdziedāšanas klasi JVLMA. Kopā ar čellistu Ivaru Bezprozvanovu un klarnetistu Eriku Mandatu (ASV) izveidojis The Transatlantic Trio. Joprojām Pēteris Plakidis ir aktīvs kamermuzicēšanas lauka pārstāvis – temperamentīgs, kompetents un smalkjūtīgs koncertmeistars.

Dzintars Beitāns ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistara vietnieks.

Daudz koncertējis gan kā solists, gan kā dažādu kameransambļu dalībnieks visā pasaulē – Vācijā, Francijā, Itālijā, Spānijā, Lielbritānijā, Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Šveicē, Luksemburgā, Beļģijā, Holandē un citās Eiropas valstīs, kā arī ASV un Malaizijā.

Ivars Bezprozvanovs ir Latvijas Nacionālās operas orķestra pirmais čells, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas čella spēles pasniedzējs, daudz koncertē Latvijā un ārzemēs gan soloprogrammās, gan dažādos kameransambļos. Veicis ierakstus Latvijas Radio. Aktīvi iesaistās dažādos kamermūzikas projektos, muzicējot kopā ar domubiedriem: pianistiem Pēteri Plakidi, Valdi Janci un Aldi Liepiņu, flautisti Ilonu Meiju, klarnetistiem Eriku Mandatu un Uldi Lipski, vijolnieku Jāni Bulavu u. c. Kā kameransambļu dalībnieks koncertējis Vācijā, Čehijā, Lielbritānijā, Zviedrijā, ASV un Kanādā.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
www.seopojie.com - SEO破解工具是专注于英文SEO工具,英文网站优化技术,搜索引擎优化软件教程,以及外贸网站优化推广软件分享和下载的网站.站点内容每天都在更新英文SEO工具下载和分享. 成为VIP会员无限下载全部软件, 赶快加入我们吧! <a href="https://www.seopojie.com">外贸seo推广<a> <a href="https://www.seopojie.com">黑帽seo<a> <a href="https://www.seopojie.com">外贸网站优化推广<a>

Chassidy

What's up, cool online site you have right now. Here is my blog: %anchor_text (https://vimeo.com/320121011)

Candelaria

Great looking site. Presume you did a great deal of your own coding. Here is my page :: %anchor_text (https://www.afkarena.net)

Rodolfoienāktreģistrēties