Izcilā soprāna Sonoras Vaices, Latvijas Radio kora un Sinfonietta Rīga ceļojums laikā

Vita Stiģe, 17.04.2008., 11:52

Kamerorķestris Sinfonietta Rīga kopā ar izcilo soprānu Sonoru Vaici un Latvijas Radio kori diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā meklēs romantisma iezīmes koncertos Rīgā - 26. aprīlī LU Lielajā Aulā, kā arī 24. aprīlī Jelgavas Kultūras namā un 25. aprīlī Rēzeknes Kultūras namā.

Sonora VaiceŠīs koncertprogrammas vienojošais elements ir soprāna solo, kā arī romantisma iezīmes izvēlētajos skaņdarbos. Kāzu ceļojuma laikā komponētais Fēliksa Mendelszona 42. psalms (1837) būs klausāms līdzās Igaunijas ievērojamākā vidējās paaudzes komponista Erki Svena Tīra Rekviēmam (1994). Interesants ir fakts, ka šī laikmetīgā valodā komponētā skaņdarba autors savu karjeru ir sācis kā rokmūziķis.

Par gaidāmo satikšanos ar māksliniekiem un mūziku diriģents Sigvards Kļava stāsta: „Neskatoties uz to, ka gan Mendelszons, gan Tīrs ir stilistiski pretpoli, šī koncerta programmā viņi apliecina sevi kā izcilus vokāli instrumentālas mūzikas meistarus, kuri pārzina un jūt balss un instrumenta kopskanības dvēseli. Kā kopsaucējs abiem opusiem ir izcils soprāna solo - Sonoras Vaices balss, kas šai mūzikai šķiet tik piemērota un piešķirs sevišķu krāsainību!”

Soprāns Sonora Vaice muzikālo izglītību ieguvusi Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie prof. L. Braunas. Vokālo meistarību papildinājusi Londonā un Itālijā pie K. Andželoni. Bijusi Latvijas Nacionālās operas soliste, bet pašlaik Sonora Vaice ir brīvmāksliniece, piedalās dažādos projektos, kā arī sadarbojas ar Štutgartes operteātri. Ieguvusi Grand Prix Jāņa Mediņa vokālistu konkursā Rīgā, Grand Prix konkursā Baltijas jūras zvaigznes Sanktpēterburgā. Ir konkursa Belvedere un BBC konkursa Cardiff Singer of the World pusfināliste. Lielās mūzikas balvas un Aldara balvas laureāte. Izcilā soprāna balss skanējusi Austrijā, Vācijā, Itālijā, Zviedrijā, Polijā, Francijā, Austrālijā, Grieķijā un Ķīnā. Recenzenti Sonoru Vaici slavē un vērtē tikai pozitīvi, piemēram, ietekmīgais un bargais Austrijas kritiķis Karls Lēbels viņas Violetu minējis kā otro spožāko pēc Marijas Kallasas.

Atgādinām, ka marta sākumā Sinfonietta Rīga saņēma savu pirmo nozīmīgo valsts apbalvojumu mūzikā - Lielo Mūzikas balvu 2007 nominācijā par izcilu un daudzveidīgu koncertdarbību gada garumā. Orķestra kolektīvs pateicas par atzinību, novērtējumu un sapratni! Sīkāka informācija www.sinfoniettariga.lv  


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
aG4tG2dB8 wH0fR7tC6 replica bags fake bags fake bags

Emil

hT9rA1xD4 zB0sF3uD8 replica bags fake bags replica bags

Juli

eX6yQ8tK5 aM0aM0gA0 fake bags replica bags replica bags

Vadaienāktreģistrēties