Beats From the Vault

Toms Cepurītis, 19.11.2009., 00:39

20.novembrī regulārais tumšās elektronikas pasākums "Beats From the Vault" no Igaunijas viesosies subkultūras namā "Elektra".

Acis un ausis priecēs igauņu deathbeat ansamblis "Forgotten Sunrise" un pašmāju alternative electro kolektīvs "STandART". Grupu starplaikos mūziku liks 4-GOT-10, Gac, Masque, Arno. Uz ekrāniem tiks izrādītas labākās Deivida Linča pilnmetrāžas filmas. Pats pasākums norisināsies no 20:00 vakarā, līdz pat 05:00 rītā, ieeja 1 LVL (pēc 22:00 2 LVL).

Regulārais tumšās elektronikas Igaunijas pasākums Beats From the Vault saknes meklējamas tālajā 1998. gadā Igaunijas Mākslas Akadēmijā, kuras telpās tolaik atradās kafejnīca "Enter". Tajā tika atskaņota alternatīvā mūzika un kur arī 3 draugiem, tostarp arī Andersam, zināmam arī ar pseidonīmu 4-GOT-10, dzima ideja par šāda pasākuma rīkošanu. Sekojošajos gados nekas nenotika, līdz 2003. gadā beidzot tika rīkots nākamais pasākums zem tāda paša nosaukuma bārā "Depeche Mode Bar". Nākamā ballīte, kas izrādījās liktenīgā, notika 2003. gada novembrī bārā "Teine Kodu", pēc kuras tad arī beidzot "Beats From the Vault" kļuva par regulāru un apmekētu pasākumu.

Savukārt Forgotten Sunrise radās krietni agrāk par BFTV pasākumu sērijām, tālajā 1992.gadā, kad diviem draugiem, Andersam un Janam dzima ideja par kopīgas death metal grupas radīšanu Igaunijā, vēlāk pievienojoties arī Margus un Tarvo. 1996.gadā grupas sastāvs bija mainījies, dažiem dalībniekiem aizejot, citiem atnākot, kuri tad arī iedvesa jaunas vēsmas arī grupas skanējumā, tam piesaistot datortehniku, kas neizbēgami nozīmē daudz elektroniskāku mūziku kā iepriekš. 2003. gadā jau atkal grupas sastāvs bija mainījies, un grupa noslēdza kontraktu ar Itāļu leiblu "My Kingdom Music", zem kura izlaida debijas albumu (ar jauno sastāvu) "Ru:mipu:dus". Tam sekoja daudz pozitīvu atsauksmju un koncertu Igaunijā, kā arī Latvijā, Lietuvā, Polijā un Somijā. Forgotten Sunrise ir iesildījuši tādas grupas kā Hocico, Spetsnaz, Grendel, Mortiis, Combichrist u.c.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Como se llamo esto i am from SPAIN

killBlozy

Como se llamo esto i am from SPAIN

killlaw

Thanks for finally talking about > Mašīnas man patīk electric fire suites</a>

Reinaienāktreģistrēties