Basģitāras leģendas Billija Šīhena meistarklase Rīgā

Liene Jakovļeva, 16.08.2008., 12:37

Septembra sākumā Rīgā viesosies viens no mūsdienu ievērojamākajiem basģitāristiem Billijs Šīhens (Billy Sheehan).

Otrdien, 2. septembrī, plkst. 17.00 Mūzikas akadēmijas Studentu klubā notiks viņa meistarklase, uz kuru tiek aicināti Latvijas basģitāristi.

Šogad Billijam Šīhenam apritēja 55 gadu, taču nav šaubu, ka izcilais mūziķis no Bufalo štata nemaz nedomā apstāties pie sasniegtā. Jāpiezīmē, ka Billija Šīhena mūzika aptver stilus no roka klasikas standartiem, heavy metal, progressive rock līdz pat jazz fusion. Viņš muzicējis ar apvienībām David Lee Roth, Mr. Big, Talas, Steve Vai, G3, Niacin, kā arī kopā ar daudziem citiem meistariem.

Mākslinieks ģitāristu žurnālu balsojumos veselas piecas reizes ieguvis titulu Best Rock Bass Player (labākais basģitāras izpildītājs rokmūzikā). Sniedzis vairāk kā 4000 koncertus uz lielākajām skatuvēm visos kontinentos, izņemot Āfriku un Antarktīdu. Viņa plaukstu nospiedums un paraksts kopā ar citām slavenībām iemūžināts Holivudas Roka alejā.

Šīhens ir piedalījies neskaitāmos ierakstos un ārpus grupām izlaidis divus nozīmīgus solo albumus, kuros bez basģitāras ieskaņojis tādu eksotisku instrumentu kā 12 stīgu baritona ģitāra, kā arī dažādas 6 stīgu ģitāras, taustiņinstrumentus, kā arī pat programmējis sitaminstrumentus.

Aizritējuši jau gandrīz četrdesmit gadu, kad amerikāņu zēns Billijs Šīhens aizņēmās no māsas akustisko ģitāru. Drīz pēc tam viņa rokās nonāca arī elektroģitāra. Taču īstā mūzika ieskanējās, kad Billijs sāka spēlēt basģitāru, no kuras viņš vairs nešķīrās.

Interesanti, ka jau kopš pašiem pirmajiem sasniegumiem Šīhena muzicēšanu apbrīno gan mūzikas mīļotāji, gan arī profesionāli kritiķi. Mūsdienu mūzikas attīstībā ļoti nozīmīgi, ka Šīhens daudzējādā ziņā ir izmainījis basģitāras spēli un radījis jaunus paņēmienus, kurus šodien izmanto daudzi jo daudzi basisti.

Viena no pirmajām Šīhena basģitārām bija The Wife modelis. Vēlāk viņš to nomainīja pret sevis paša dizainēto Yamaha basģitāru. Lai gan Šīhens spēlējis arī uz tādām ģitārām kā Fender, DiMarzio, Ernie Ball, Ibanez, tomēr, skatoties uz viņa izvēlēto modeļu klāstu, Yamaha viņa rokās tomēr ir pārāka par citu firmu instrumentiem.

Ar savām meistarklasēm Billijs Šīhens ir izbraukājis gandrīz visu pasauli un devis ārkārtīgi daudz labu un neaizstājamu padomu dažādu stilu ģitāristiem, neatkarīgi no stīgu skaita uz grifa. Šī meistarklase Latvijā var notikt, pateicoties firmai Yamaha un mūzikas instrumentu veikalu tīklam “Mūzikas Centrs”. Mūsu basistiem būs vienreizēja iespēja gūt iespaidus visai dzīvei.

Billija Šīhena meistarklase otrdien, 2. septembrī, plkst. 17.00 Mūzikas akadēmijas Studentu klubā Raiņa bulvārī 23.

IEEJA BRĪVA!

1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
lil_tess, 28.08.2008. 00:18:24
Komentāra reitings: 0

yesss. >]

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Sun52

HenryabulT

Gabrielham

Тема не простая но и не сложная ArataurNiladwyn@gmail.com 000*** hc.lv

UTlEAdYmEZienāktreģistrēties