Baroka ansambļa „Accentus Austria” koncerts

Liene Paukšēna, 8. Baha Kamermūzikas festivāla koordinatore, 26.02.2008., 14:48

2008. gada 1. martā pulksten 19.00 Rīgā, Vēstures un Kuģniecības muzeja Kolonnu zālē muzicēs baroka ansamblis no Austrijas „Accentus Austria”.

Accentus AustriaKoncerta programmā: austriešu un spāņu baroka mūzika.

„Accentus Austria” muzicē viegli un atraktīvi, klausītājus neuzkrītoši ievilinot baroka mūzikas šarmantajā pasaulē. Kā izteikušies mūzikas kritiķi - „Accentus Austria” „lasa no notīm dzīvi”. Dzīvs mūzikas atskaņojums, it kā improvizējoša, brīva muzicēšana maniere, kurā mūzika nezaudē savu autentiskumu – tas ir „Accentus Austria”! Nozīmīgu ansambļa repertuāra daļu veido Austrijas 16. gadsimta mūzika, bet īpaša vieta „Accentus Austria” radošajā darbībā ir Spānijas senajai mūzikai (Spānijas ebreju - sefardu romancēm un tautas mūzikai). Spānijas un Austrijas baroka mūzikai raksturīga dažādu Eiropas valstu māksliniecisko strāvojumu ietekme, kas ir bijis pietiekošs iemesls „Accentus Austria” mūziķu interesei to izpildīt.

„Accentus Austria” dibināts 1992. gadā un ir ansamblis ar dažādu dalībnieku sastāvu, kur mūziķu skaits mainās no 3 līdz 16 mūziķiem atkarībā no konkrētās programmas. Programmā Rīgā ansambļa „Accentus Austria” sastāvā muzicēs: ansambļa vadītājs Tomass Vimmers (Thomas Wimmer) - viola da gamba, Mihaels Pošs (Michael Posch) – blokflautas, Rainhilds Valdeks (Reinhild Waldek) – spāņu arfa, Volfgangs Raithofers (Wolfgang Reithofer) – sitamie instrumenti. Koncertā piedalīsies soprāns Olga Pitarha no Spānijas.

Ansamblis „Accentus Austria” ir piedalījušies daudzos pasaulē zināmos festivālos un ierakstījuši vairākus CD, starp tiem: Sephardische Romanzen, La Música Popular y de la Corte, Musik der drei Kulturen Spaniens, Romances Séfarades u. c.

Olga Pitarha (soprāns, Spānija) ir vairāku konkursu laureāte un īpaši interesējas par baroka mūziku. Dziedājusi oratorijās (V. A. Mocarta Mesa do-minorā, Hendeļa Atdzimšana un Mesija, A. Honegera Ķēniņš Dāvids u. c.), piedalījusies vairākos operu uzvedumos: Kavalli Didona (Irīda, Amore), D. Teradellasa Artaserse (Semira), D. Skarlati Ifigenija Aulidā (Ifigenia), N. Porporas Orlando (Medoro), V. Gluka Orfejā (Amore) u. c.

Olga Pitarha regulāri piedalās festivālos un viņas īpašais muzikālais talants ir ļāvis koncertos un ierakstos muzicēt kopā ar ansambļiem Al ayre español, La Capella de Ministrers, Estil Concertant, Armoniosi Concerti, Orquesta Barroca de Sevilla, Le Arts Florissant u. c.

8. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls notiek no 26. februāra līdz 4. aprīlim. Festivāls sava augstā profesionālā uzstādījuma dēļ pamatoti ieguvis starptautisku atzinību. Eiropas Savienība 2008. gadu ir pasludinājusi par Starpkultūru dialoga gadu. Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā 8. Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu izvēlējās kā notikumu, kas viņuprāt vislabāk atspoguļo starpkultūru dialogu.

Festivāls un tā direktore Aina Kalnciema personīgi ir pateicīga visiem festivāla sponsoriem un atbalstītājiem par dāvāto uzticību festivāla idejām arī šajā gadā!

Tuvākie koncerti festivāla ietvaros:
  • Vēstures un Kuģniecības muzeja Kolonnu zālē 4. martā pl. 19.00 - duets no Dānijas „Atpakaļ pie Baha” (programmā – J. S. Baha, F. Šopēna skaņdarbi, kuros satiekas klasika ar džezu!),
  • 8. martā pl. 19.00 Jāņa baznīcā – vokālais ansamblis no Francijas Jacques Moderne (programmā - J. S. Bahs, H. Šics, J. H. Šeins),
  • 12. martā pl. 19.00 Mazajā Ģildē – kameransamblis no Lietuvas Musica Humana (programmā – 17. un 18. gadsimta Lietuvas mūzika, J. S. Bahs un A. Vivaldi).

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīze“ kasēs (telefons: 90002000) vai Internetā: www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena Ls 5,00 – 12,00.

Sekojiet informācijai - http://www.music.lv/bachfestival/
un tiksimies arī citos festivāla koncertos!

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Sun52

HenryabulT

Gabrielham

Тема не простая но и не сложная ArataurNiladwyn@gmail.com 000*** hc.lv

UTlEAdYmEZienāktreģistrēties