Baha kamermūzikas festivāls ir klāt

Evija Zubina, 06.02.2008., 23:20

Izcili mūziķi, spilgtas koncertprogrammas un baroka milža – Johana Sebastiāna Baha mūzika – tas ir 8. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls Rīgā!

Festivāls ir nozīmīgs Latvijas kultūras dzīves notikums un sava augstā profesionālā uzstādījuma dēļ pamatoti ieguvis arī starptautisku atzinību. Festivāls klausītājus iepazīstina ne tikai ar Johana Sebastiāna Baha daiļradi, bet arī ar visa baroka perioda izcilāko komponistu mūzikas mantojumu. Baha festivālā var dzirdēt pasaules mēroga zvaigžņu uzstāšanos, kā arī klausīties neparastus un pārsteidzošus instrumentus un interpretācijas.

IZCILS NOTIKUMS festivāla ietvaros! - 26. februārī pl. 19.30 Lielajā ģildē – 8. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla atklāšanas koncertā, pirmo reizi Baltijas valstīs uzstāsies Freiburgas Baroka Orķestris (Vācija), kuru pasaules mūzikas kritiķi novērtējuši kā šobrīd visizcilāko baroka orķestri pasaulē – Orķestris Nr. 1 ! Freiburgas Baroka Orķestrim raksturīga mūsdienīga, vitāla mūzikas interpretācija un temperamentīga, virtuoza instrumentu spēle. Koncertā Rīgā izcilā orķestra izpildījumā klausītājiem būs iespēja dzirdēt visas četras Johana Sebastiāna Baha Orķestra Svītas!

8. Baha kamermūzikas festivāla direktore un dvēsele – klavesīniste Aina Kalnciema festivāla klausītājiem sola arī citus brīnišķīgus mirkļus: baroka ansambli no Austrijas Accentus Austria, soliste - Olga Pitarha (soprāns/ Spānija), duetu „Atpakaļ pie Baha” no Dānijas (Pauls Rozenbaums/ klavieres, Mads Vindings/ kontrabass), vokālo ansambli no Francijas Jacques Moderne, kameransambli Musica Humana un solistus no Lietuvas. Festivālā viesosies Jose Miguel Moreno (baroka ģitāra/ lautas/ Spānija), duets Collegium Marianum (Jana Semeradova/ traversa flauta un Jans Krejča/ teorba) no Čehijas, Ramons Jaffe (čells/ Vācija), kā arī Aina Kalnciema (klavesīns/ Latvija). Festivāla īpašie viesi - leģendārais klavesīnists, ērģelnieks, mūzikas zinātnieks un daudzu valstu Goda ordeņu kavalieris Gustavs Leonhardts (Nīderlande) un renesanses ansamblis no Itālijas Mala Punica.

Koncerti notiek Lielajā ģildē, Mazajā Ģildē, Vēstures un Kuģniecības muzeja Kolonnu zālē, Sv. Jāņa baznīcā un Melngalvju namā.

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīze“ kasēs (telefons: 9002000) vai Internetā: www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena Ls 5,00 – 12,00.

Sekojiet informācijai - http://www.music.lv/bachfestival/ !

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Sun52

HenryabulT

Gabrielham

Тема не простая но и не сложная ArataurNiladwyn@gmail.com 000*** hc.lv

UTlEAdYmEZienāktreģistrēties