8. starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla atklāšanas koncerts

Liene Paukšēna, 20.02.2008., 12:07

26. februārī pulksten 19.30 Rīgā, Lielajā ģildē 8. starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla atklāšanas koncertā spēlēs Freiburgas Baroka orķestris!

Freiburgas Baroka orķestra (Vācija) uzstāšanās Rīgā ir nozīmīgs Latvijas kultūras dzīves notikums. Festivāla atklāšanas koncertā 26. februārī pl. 19.30 Lielajā ģildē izcilā orķestra izpildījumā būs iespēja dzirdēt visas četras Johana Sebastiāna Baha Orķestra Svītas.

Freiburgas Baroka orķestris

Orķestris Baltijas valstīs uzstāsies pirmo reizi. Ietekmīgi mūzikas kritiķi, ierakstu firmu pārstāvji un festivālu organizatori Freiburgas Baroka orķestri vērtē kā baroka orķestri Nr. 1 pasaulē! Freiburgas Baroka orķestrim raksturīga mūsdienīga, vitāla mūzikas interpretācija un temperamentīga, virtuoza instrumentu spēle.
Freiburgas Baroka orķestra (FBO) pirmais koncerts notika 1987. gadā. 1989. gadā ar uzstāšanos Amsterdamā sākās orķestra starptautiskā karjera. 1995. gadā FBO „atklāja” Ameriku. Šobrīd puse no visiem orķestra koncertiem notiek ārzemēs, bet koncertu skaits sasniedzis jau sešus simtus.
Orķestris ir unikāls arī tāpēc, ka tajā var atrast izpildītājus pat visgrūtākajām solo partijām. Tas pierāda ne vien katra mūziķa augsto profesionālismu, bet arī FBO priekšrocību – virtuozās solo partijas netiek pavadītas ar vienkāršu Tutti, bet - kā bija vispārpieņemts 17. un 18. gadsimtā – tās ir apzināti iepludinātas kopējā ansamblī.
Pirmais orķestra diriģents bija Tomass Hengelbroks (Thomas Hengelbrock) (1987-1997). 1997. gadā par Freiburgas Baroka orķestra māksliniecisko vadītāju kļuva Gotfrīds fon der Golcs (Gottfried von der Goltz). Ar šo orķestra vēsturē iezīmējas jauns posms: sensacionālā CD „Četri gadalaiki” producēšana un orķestra abonementu koncertciklu aizsākšanās dzimtās Freiburgas koncertzālē. Vairāk nekā 1200 abonementu īpašnieku saraksts liecina, cik pārsteidzoši populārs FBO ir klausītāju vidū un ir izcili labs pierādījums orķestra darba veiksmīgajai plānošanai.

Freiburgas Baroka orķestris

8. starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls notiek no 26. februāra līdz 4. aprīlim. Festivāls sava augstā profesionālā uzstādījuma dēļ pamatoti ieguvis starptautisku atzinību. Eiropas savienība 2008. gadu ir pasludinājusi par Starpkultūru dialoga gadu. Eiropas komisijas pārstāvniecība Latvijā 8. starptautisko Baha kamermūzikas festivālu izvēlējās kā notikumu, kas viņuprāt vislabāk atspoguļo starpkultūru dialogu.
Festivāls un tā direktore Aina Kalnciema personīgi ir pateicīga visiem festivāla sponsoriem un atbalstītājiem par dāvāto uzticību festivāla idejām arī šajā gadā!

Tuvākie koncerti festivāla ietvaros: Vēstures un Kuģniecības muzeja Kolonnu zālē 1. martā pl. 19.00 – baroka ansamblis no Austrijas Accentus Austria (programmā - austriešu un spāņu baroka mūzika) un 4. martā pl. 19.00 - duets no Dānijas „Atpakaļ pie Baha” (programmā – J. S. Baha, F. Šopēna skaņdarbi, kuros satiekas klasika ar džezu!).

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīze“ kasēs (telefons: 90002000) vai Internetā: www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena Ls 5,00 – 12,00.

Sekojiet informācijai - www.music.lv/bachfestival/
un tiksimies arī citos festivāla koncertos!

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Sun52

HenryabulT

Gabrielham

Тема не простая но и не сложная ArataurNiladwyn@gmail.com 000*** hc.lv

UTlEAdYmEZienāktreģistrēties