Franču un krievu klaviermūzika Annas Viņņickas solokoncertā Melngalvju namā

Rinta Bružēvica, 13.05.2008., 23:21

Cikla "Gold Piano" ietvaros "Latvijas Koncerti" aicina uz jaunās, daudzsološās pianistes no Krievijas Annas Viņņickas solokoncertu šā gada 21. maijā Melngalvju namā pl. 19.00.

Koncertā klausītājus priecēs franču un krievu klaviermūzikas pērles. Anna Viņņicka pēdējo gadu laikā strauji gūst panākumus dažādos starptautiskos konkursos, tajā skaitā uzvarējusi prestižajā Beļģijas karalienes Elizabetes konkursā Briselē 2007. gadā.Anna Viņņicka

Koncertam Rīgā Anna Viņņicka izvēlējusies franču un krievu klaviermūzikas saderīgo salikumu. No Kloda Debisī daiļrades dzirdēsim „Atspulgi ūdenī”, kas ir veltījums franču baroka komponistam un mūzikas teorētiķim Žanam Filipam Ramo, kā arī ņirbīgo opusu ar nosaukumu „Kustība”. Līdzās Debisī likts viņa tautieša Morisa Ravēla trīsdaļīgais fantāzijpilnais cikls „Nakts Gaspārs”, kas tapis, iedvesmojoties no dzejnieka Aloīzija Bertrāna pantiem.

Koncerta otrajā daļā Nikolajs Metners un Sergejs Prokofjevs. Metners komponējis lieliskas dziesmas un pievilcīgus klavierdarbus, no kuriem Anna Viņņicka izvēlējusies sonāti ar nosaukumu „Reminiscenza”. No Sergeja Prokofjeva skaņdarbiem dzirdēsim Otrā pasaules kara laikā komponēto Septīto sonāti ar gandrīz atonālo pirmo daļu, prokofjeviski skaisto otro daļu un ikviena pianista virtuozitātes pārbaudes akmeni – slaveno trešo daļu.

Anna Viņņicka (1983) dzimusi mūziķu ģimenē Novorosijskā (Krievija). Klavieres sākusi spēlēt sešu gadu vecumā. 1995. gadā Anna kļuva par Sergeja Rahmaņinova Rostovas konservatorijas mūzikas liceja audzēkni, vēlāk mācījās Rostovas konservatorijā. Kopš 2001. gada oktobra Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolas studente vispirms Ralfa Natkempera, pēc tam Jevgeņija Koroļova klasē. Piedalījusies Alekseja Nasedkina, Jevgeņija Mogiļevska, Paula Baduras-Skodas un

Karlheinca Kemmerlinga vadītās meistarklasēs. Anna Viņņicka uzstājas visā Eiropā, viņa muzicējusi ar vairākiem Eiropas un Krievijas orķestriem. 1996. gadā Anna ieguva pirmo vietu 3. starptautiskajā Maskavas jauno pianistu konkursā. 2000. gadā viņa uzvarēja 44. starptautiskajā pianistu konkursā “Premio Jaén de Piano”, kur ieguva arī klausītāju balvu un balvu par labāko Spānijas komponista mūzikas atskaņojumu. 2004. gadā Anna Viņņicka ieguva pirmo vietu un klausītāju balvu 7. starptautiskajā Mauro Paolo Monopoli pianistu konkursā, kā arī pirmo vietu Elīzes Meijeres konkursā Hamburgā. 2005. gadā maijā saņēma Hamburgas „Berenberg-Bank” kultūras balvu. Tā paša gada oktobrī Anna ieguva 4. vietu Buzoni konkursā Bolcāno. Nozīmīga ir Annas Viņņickas uzvara prestižajā Beļģijas karalienes Elizabetes konkursā Briselē 2007. gadā.
0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.





atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Sun52

HenryabulT

Gabrielham

Тема не простая но и не сложная ArataurNiladwyn@gmail.com 000*** hc.lv

UTlEAdYmEZ



ienāktreģistrēties