Anglikāņu baznīcā koncertēs jauktais koris "DaCapo" no Norvēģijas un Latvijas Universitātes absolventu koris "Jubilate"

Guntars Felsbergs, 27.10.2015., 21:05

Sestdien, 31. oktobrī, plkst. 17.00 Anglikāņu baznīcā koncertēs jauktais koris "DaCapo" no Norvēģijas un Latvijas Universitātes absolventu koris "Jubilate".

Latvijas Universitātes absolventu koris "Jubilate" Jauktais koris "DaCapo" darbojas Holes pilsētā, kas atrodas 30 km uz ziemeļrietumiem no Norvēģijas galvaspilsētas Oslo. Koris nesen nosvinējis ceturtdaļgadsimta jubileju un savas darbības laikā ir piedalījies neskaitāmos mūzikas projektos gan Norvēģijā, gan ārzemēs. Kora "DaCapo" repertuārs ir ļoti plašs, tas piedalījies arī operu uzvedumos.

Koncertā Anglikāņu baznīcā koris "DaCapo" diriģentes Annas Kristīnes Annerudas (Ann Kristin Aannerud) vadībā atskaņos gan norvēģu komponistu dziesmas, gan Džordža Gēršvina mūziku no operas "Porgijs un Besa". Skanēs arī pazīstamā džeza pianista Oskara Petersona "Himna Brīvībai" un populārā mūzikla "Mūzikas skaņas" autora Oskara Hammeršteina un Ričarda Rodžera mūzika no mūzikla "Karuselis".

Savukārt kora "Jubilate" interpretācijā skanēs četras daļas no Antonio Vivaldi kantātes "Gloria" un dziesmas no piemiņas programmas Uldim Stabulniekam "70 gadi ar Latviju", kas pilnībā izskanēs 21. novembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Kora mākslinieciskais vadītājs ir Juris Kļaviņš, pie klavierēm - Ilze Dzērve.

Koncerta noslēgumā abi kori kopā atskaņos divas kāzu dziesmas – skaisto norvēģu kāzu dziesmu "Brureslått", kas šovasar skanēja Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkos Mežaparkā un seno lībiešu kāzu dziesmu "Pūt, vējiņi", kas Andreja Jurjāna apdarē ir kļuvusi par mūsu tautas otro himnu.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Thanks really valuable. Will certainly share site with my friends. my webpage - %anchor_text (https://www.madvix.com/PL/Lubin/145185049403828/Graver)

Lazaro

Thanks very practical. Will certainly share website with my pals. Review my webpage ... fun society; %anchor_text (https://weheartit.com/thorntonwalters64),

Shelia

Many thanks, this site is very helpful. my weblog :: %anchor_text (https://www.egw.kr/)

Chassidyienāktreģistrēties