Festivāla „Liepājas Dzintars” 30. jubilejas koncerts notiks 2006. gada augustā

www.liepaja.lv, ieva@dome.liepaja.lv, 12.07.2005., 19:32

Liepājas pilsētas dome pieņēmusi lēmumu mūzikas festivāla „Liepājas Dzintars” plānoto jubilejas pasākumu pārcelt uz 2006. gada augustu.

Šāds lēmums pieņemts, apspriežot šogad 13. augustā plānoto pasākumu norisi ar jubilejas festivāla producentiem mūzikas kluba „Pablo” īpašniekiem Raivo un Mareku Mediņiem.

Lēmums pārcelt Latvijā senākā un tradīcijām bagātāka festivāla jubilejas svinības uz nākošā gada 2006. gada augustu saistītas ar dažādiem organizatoriskiem jautājumiem. Festivāla jubilejas norises organizēšanā līdz šim tikušas iesaistītas daudzas Latvijas mūzikas dzīvē zināmas personības. Lēmums pārcelt festivālu saistīts ar negaidītu pasākuma režisora maiņu jūnijā. Līdz tam mūzikas festivāla jubilejas svinību režijas jautājumi bija uzticēti Guntaram Račam, kurš jūnija sākumā atteicās turpināt iesākto darbu, pamatojot ar pārcelšanos uz dzīvi ārpus Latvijas. Tālākajā festivāla jubilejas norišu plānošanas darbā aktīvi iesaistījās pazīstamais mūziķis Igo. „Pēdējā mēneša laikā ir dzimušas daudzas oriģinālas idejas, kas mūzikas festivāla jubileju padarīs par Latvijā tiešām nebijušu un neaizmirstamu pasākumu, bet to realizēšana prasa ilgāku laiku,” skaidro Raivo Mediņš.

„Latvijas senākā mūzikas festivāla "Liepājas Dzintars" daudzšķautņainajai vēsturei ir virkne savdabīgu pavedienu, un viens no mistiskākajiem vēsta, ka festivāls nekad nav noticis gados, kas beidzas ar skaitli pieci. Šogad liepājnieki mēģināja peldēt pret šo vēstures straumi, cerot, ka 2005. gadā izdosies īstenot jubilejas trīsdesmitajam festivālam atbilstošu krāšņu retrospektīvo ietērpu, tomēr festivāla vēsture ir pārāk bagāta un pārāk monumentāla, lai to spētu satilpināt uz vienas skatuves, vienā koncertā jau šogad augustā”, secina Liepājas domes Kultūras nodaļas vadītājs Valdis Skujiņš.

Liepājas pilsētas dome un festivāla organizatori vienlaikus izsaka nožēlu par radušos situāciju, kā arī ir pārliecināti, ka gan liepājnieki, gan tālāki viesi izpratīs vēlmi padarīt festivāla jubileju par neaizmirstamu, romantisku ceļojumu festivāla vēsturē. „Liepājas Dzintars” jubilejas pasākuma rīkotāji aicina festivāla ilgstošos fanus, atbalstītājus un piekritējus uz tikšanos 2006.gada augustā Liepājā.

„Augusta mēnesis šovasar bez festivāla „Liepājas Dzintars”, protams, būs citādāks, tomēr liepājniekus un pilsētas viesus gaida citi interesanti kultūras un izklaides pasākumi”, stāsta V.Skujiņš. Augusta sākumā atzīmēsim Liepājas aktrišu folkloras kopas „Atštaukas” 10 gadu jubileju, Liepājas teātrī uzstāsies grupa „Cosmos”, populāri mūziķi koncertēs arī Latvijas 1. Rokkafejnīcā un klubā „Pablo”. Mēneša vidū Latviešu biedrības namā norisināsies tradicionālā „Šaha rokāde”. 27.augustā pie Liepājas teātra zem klajas debess notiks vērienīgā projekta - mūzikla „Vella kalpi” izrāde, kas veidota pēc leģendāro latviešu kinofilmu „Vella kalpi”, „Vella kalpi Vella dzirnavās” motīviem un Rutku Tēva oriģinālromāna. Lomās būs dažādu paaudžu populārākie aktieri un mūziķi.

0 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
eK3hY0oL8 kS2iQ7fI1 fake bags fake bags fake bags

Fanny

lF4vV4iW2 hB5mT6iT1 fake bags replica bags fake bags

Fabian

dV0nF5yR9 iP0jR3bY8 replica bags fake bags fake bags

Abelienāktreģistrēties