Zināšanas = iecietība ?

Paula Gulbinska, 23.11.2009., 16:39

Kas ir iemesls iecietības trūkumam? Vai iecietībai ir robežas? Kā var mazināt diskrimināciju Latvijā un, vai vispār ir iespējams veidot veiksmīgu dialogu atšķirīgu grupu starpā?

Šādus un citus jautājumus 5.novembrī Eiropas Savienības "Mājā" risināja jaunieši Latvijas jaunatnes padomes rīkotajā diskusijā par vienlīdzību, diskrimināciju un mūsu dažādo sabiedrību.

Dalībnieki aktīvi izteica viedokli gan par rasu un nacionālo diskrimināciju, gan par seksuālo minoritāšu un cilvēku, ar īpašām vajadzībām integrāciju.

"Kas jums asociējas ar iecietību? Tādu jautājumu mums uzdeva diskusijas vadītājs. Šī un citu ar vienlīdzību saistītu jēdzienu nozīme tika soli pa solim izprasta interesantu diskusiju gaisotnē. Saruna bija tiešām izdevusies, un dalībnieki no Jaunatnes Sociāldemokrātiskās savienības atzina, ka tā devusi iespēju uz aktuālām problēmām palūkoties no dažādiem skatupunktiem, kuri iepriekš nemaz nebija pamanīti. Tāpat šī bija lieliska iespēja paust un aizstāvēt savu viedokli, kā arī praktiski mācīties pieņemt citu viedokli un būt iecietīgam pret atšķirīgiem uzskatiem, " min viena no diskusijas dalībniecēm, Lelde Kaunese.

Projekta "Latvija – vienlīdzība dažādībā" mērķis ir izglītot jaunos līderus. Kā gala rezultāts ir gaidāma rokasgrāmata, kas palīdzētu topošajiem politiķiem un jaunajiem līderiem orientēties vienlīdzības jautājumos.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
hctz hydrochlorothiazide

Esmeralda

Ryaxrmm tandreemedley@gmail.com :

Acjptlr

Jvgghut tandreemedley@gmail.com :

Jhzdjvmienāktreģistrēties