No 30. maija digitālajā "Operas platformā" ikviens varēs noskatīties operas "Valentīna" ierakstu

Irbe Treile, 27.05.2015., 13:59

No 30. maija vietnē "Operas platforma" pilnā apjomā būs skatāms Latvijas Nacionālās operas iestudējuma – Artura Maskata operas "Valentīna" ieraksts.

No 30. maija digitālajā "Operas platformā" ikviens varēs noskatīties operas "Valentīna" ierakstuNākamos sešus mēnešus tas bez maksas būs pieejams ikvienam interesentam visā pasaulē. "Operas platformā" jau tagad skatāmas videointervijas ar komponistu Arturu Maskatu, režisoru Viesturu Kairišu un titullomas izpildītāju Ingu Kalnu, kā arī ieskats iestudējumā.

"Opera Europa", kanāla "ARTE" un piecpadsmit Eiropas opernamu un festivālu sadarbībā tapusī interneta vietne "Operas platforma" (www.theoperaplatform.eu), kas darbību sāka 8. maijā, ir pieejama trīs valodās – angļu, franču un vācu. Tajā skatāmi izrāžu un izrāžu fragmentu ieraksti, anotācijas, intervijas ar māksliniekiem un dokumentāli aizkulišu sižeti.

Dalība "Operas platformā" ļauj Latvijas Nacionālajai operai sasniegt plašāku publiku nekā jebkad agrāk – vietne jau pirmajā darbības nedēļā pulcējusi 108 tūkstošus unikālo apmeklētāju. 75% apmeklētāju bija no Eiropas, 12.4% - no Ziemeļamerikas, 5,6 % - no Dienvidamerikas, 4,6% - no Āzijas, bet atlikušos 2,4 % dala Āfrika un Okeānija. Par "Operas platformu" savai auditorijai ziņojuši pasaules ietekmīgākie mediji, tostarp "The New York Times" un "The Guardian". "Operas platforma" ir unikāla iespēja iespēja popularizēt Latvijas kultūru, Latvijas Nacionālo operu un mūsdienu latviešu mūziku tūkstošiem interesentu visā pasaulē, mudinot viņus izvēlēties Rīgu un Latvijas Nacionālo operu par kultūras tūrisma galamērķi.

Jauno mājas lapu, kas tapusi, sadarbojoties Eiropas operas kompāniju un festivālu asociācijai "Opera Europa", kultūras kanālam "ARTE" un piecpadsmit opernamiem un festivāliem atbalsta Eiropas Komisijas programma "Radošā Eiropa". "Operas platformā" tiekas Vīnes Valsts opera (Austrija), "La Monnaie" (Beļģija), Somijas Nacionālā opera, Eksanprovansas festivāls, Lionas Nacionālā opera (Francija), Berlīnes Komiskā opera, Štutgartes opera (Vācija), Turīnas "Teatro Regio" (Itālija), Latvijas Nacionālā opera, Holandes Nacionālā opera Amsterdamā (Nīderlande), Norvēģijas opera un balets (Norvēģija), Polijas Nacionālā opera / Lielais teātris, Madrides "Teatro Real" (Spānija), Karaliskā Koventgārdena opera, Velsas Nacionālā opera (Lielbritānija). Platformas mērķis ir piesaistīt gan operas žanra cienītājus, gan tos, kuri ar šo mākslu saskarsies pirmoreiz. Katru mēnesi platformā tiek ievietots vismaz viens pilns operas videoieraksts, kas titrēts sešās valodās – angļu, franču, vācu, itāliešu, poļu un spāņu. Katrs ieraksts brīvi skatāms visā pasaulē sešus mēnešus no ievietošanas dienas.

"Operas platformā" jau šobrīd var noskatīties Madrides "Teatro Real" iestudēto Džuzepes Verdi "Traviatu", Karola Šimanovska "Karaļa Rodžera" uzvedumu no Karaliskās Koventgārdena operas un Jana Sibeliusa "Kullervo" iestudējumu no Somijas Nacionālās operas. No 7. jūnija šīm operām pievienosies arī Riharda Vāgnera "Dievu mijkrēslis" Vīnes Valsts operas iestudējumā.

Latvijas Nacionālās operas dalību "Operas platformā" atbalsta arī Latvijas Republikas Kultūras ministrija.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Uwugbin kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Hyepnzf

Fgifvoj peterdennis@ivieconsultingfirm.com :

Lgvzqyl

Fjkkcac kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Bhkffztienāktreģistrēties