Katlakalna III Starptautiskais folkloras festivāls "Rudenāji"

Gunta Saule, 04.09.2015., 09:44

Katlakalna III Starptautiskais folkloras festivāls "Rudenāji"notiks laikā no 25.-27. septembrim Katlakalnā, Ķekavā un Rīgā.

Katlakalna III Starptautiskais folkloras festivāls "Rudenāji"Festivāla atklāšana piektdien, 25. septembrī plkst. 18.00 pie Katlakalna Tautas nama. Plkst. 19.00 festivāla dalībnieki un viesi Lāpu gājienā dosies uz tuvējo Sauliešu pilskalnu, kur notiks kopīgs Rudenāju rituāls un rudens tradīcijām raksturīgas dziesmas, spēles, rotaļas un danči.

Sestdien, 26. septembrī, no 10.00-13.00 festivāls viesosies Ķekavā, Rudens ražas tirgū. Rudenāju festivāla viesu kopas piedalīsies Saberu svētkos. Saberi ir viens no seniem rudens ražas svētku nosaukumiem, radies no tā, ka tirgū kopā sanākušie ļaudis ziedo no sava dārzeņu un augļu krājuma - pateicībai un nākamā gada auglībai. Viss saziedotais tiek sabērts kopā.

Sestdienas vakara daļa - Apjumību dzīres notiks Katlakalna Tautas namā plkst. 18.00. Tas būs kopīgs radošs uzvedums, rādot, ka tradīcija ir dzīva un iederīga mūsdienīgā pasaulē.

Svētdien, 27. septembrī, festivāla "Rudenāji" dalībnieki dosies uz Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, kur no plkst. 11.00-14.00 kuplinās tradicionālos Rudens ražas svētkus.

Festivāla dalībnieki: "Inehmo" (Somija), "Lüü-Türr" (Igaunija), "Medgrinda" (Lietuva), "Guda" (Baltkrievija), Latviešu kultūras biedrības Igaunijā folkloras kopa "Rēvele" un Latvijas kopas - Nīcas Etnogrāfiskais ansamblis, "Vērtumnieki" (Madona), "Delve" (Limbaži), "Tīrums" (Bārbele), Rīgas kopas "Grodi" un "Garataka", kā arī mājinieki un vieni no festivāla rīkotājiem - "Katlakalna Rāmupe".

Katlakalna Starptautiskais folkloras festivāls "Rudenāji" notiek kopš 2011. gada katru otro gadu septembra nogalē un ir veltīts Latvijas un citu valstu rudens laika tradīciju iepazīšanai un popularizēšanai. Festivāla viesi ir dažāda rakstura folkloras kopas no visiem Latvijas dižnovadiem, viesi no Baltijas-Igaunijas un Lietuvas, kā arī no citām valstīm.

Festivālu rīko Ķekavas Kultūras centrs, Katlakalna Tautas nams, Katlakalna folkloras kopa Rāmupe.

Festivālu atbalsta Ķekavas novada pašvaldība. Tas notiek sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko Brīvdabas muzeju.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
çmim i ulët asnjë ndikim anësor 3dm

Anneshy

Every weekend i used to go to see this website, because i wish for enjoyment, since this this web site conations really pleasant funny material too. สมัคร betflix

Willy

Ronaldruirmienāktreģistrēties