Rīgu Pārņems Dinozauri

Reno Hekkonens, 01.12.2009., 16:44

No 4. – 6.decembrim Arēnā Rīga ieradīsies "lielizmēra" izrāde, kas izveidota, balstoties uz pasaules slaveno aizvēstures dinozauru dzīvi attēlojošo BBC televīzijas dokumentālo seriālu. Nebijuša izmēra teatrālais šovs ar reāla izmēra dinozauriem - "Pastaiga ar dinozauriem" - ir iespaidīgākā ģimenes izrāde, kas jebkad ir izveidota kā iekštelpu uzvedums.

Balstoties uz ārkārtīgi populāro BBC seriālu "Walking with Dinosaurs" ("Pastaiga ar dinozauriem"), izveidotais šovs ir pasakains, vēsturisks un izglītojošs ceļojums atpakaļ laikā, iepazīstinot skatītāju ar evolūciju, tā laikmeta klimatu, kontinentu un okeānu veidošanos. Izrādē kā efekti izmantoti vulkānu izvirdumi, tāpat skatītājiem ir iespēja redzēt arī lielo komētu, kas ietriecās zemē, un sekas, kā rezultātā šie unikālie eksemplāri negaidīti izmira pirms 65 miljoniem gadu. Šova galvenie varoņi ir reāla izmēra dinozauri savā reālajā vidē, kur redzami cīņas skati, kustības, emocijas un dzirdamas skaņas. Šo televīzijas seriālu Latvijas iedzīvotāji varēja vērot LNT ekrānos laika visu oktobri, kad katru svētdienu tika rādīta viena no seriāla filmiņām.

Lieliskais iekštelpu pasākums uz Rīgu tiks atgādāts 29.novembrī, lai parādītu Latvijas iedzīvotājiem izrādes divu dienu garumā – 5. un 6.decembrī. Pārdošanā pieejamas tikai četras izrādes – viena krievu valodā un trīs latviešu valodā. Biļetes vēl iespējams iegādāties Biļešu Servisa pārdošanas punktos un Statoil degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā. Šova biļešu cena ir, sākot no 18,50 LVL. Ir pieejamas speciālās atlaides grupām, kuras iegādājas no 10 biļetēm. Bērniem vecumā līdz 2 gadiem (ieskaitot) ieeja būs bez maksas. Nenokavējiet pēdējo biļešu iegādes iespēju!

20 miljonus vērtajā šovā piedalās 15 ar speciālām tehnoloģijām vadāmi milzu dzīvnieki to patiesajā izmērā, sākot no Tyrannosaurus Rex līdz lielākajam pa pasauli staigājušajam radījumam visā vēsturē – Brachiosaurus, kura garums sasniedz 17 metrus.

Visā izrādē izmantotās tehnoloģijas un risinājumus izstrādājuši zinātnieki un kvalificēti dizaineri. Milzu reptiļu dzīvi, kustības, emocijas un balsi uz skatuves ar datoru un moderno tehnoloģiju palīdzību vada 150 cilvēki.

Dinozauri un visa tehnika uz Latviju tiks atvesta ar 27 lielām kravas automašīnām. Tā acīm redzami ir lielākā kravas automašīnu karavāna, kas jebkad pārvadājusi vienu iekštelpu šovu.

Šovus latviešu valodā ierunās tautā iemīļotie un reizē arī atraktīvie aktieri – Lauris Dzelzītis un Gundars Silakaktiņš, kuri maijā izturēja aktieru atlasi un gandrīz pusgada garumā mācījušies savu lomu šajā nozīmīgajā vēsturiskajā šovā par pasaules izcelšanos.

Izrādi iekštelpu tūrei sagatavojuši nozares lielākie profesionāļi, balstoties uz BBC seriālu. Šova režisors ir kulta mūzikla "Chicago" producents Skots Feriss (Scott Faris), mākslinieciskais vadītājs Viljams Mejs (William May) (Holivudas hita, vēsturiskā stāsta "Nārnijas daba" producents), radošais vadītājs Sonijs Tilders (Sonny Tilders) (veidojis "Zvaigžņu kari: Epizode III Situ atriebība" un "Pīters Pens" tēlus).

"Šo izrādi nevar raksturot citādi kā grandiozu", sacīja Igaunijas un Latvijas izrāžu preses pārstāvis Reno Hekkonens. "Vai varat sevi iedomāties stāvam blakus dinozauram? Nevis vienkārši maketam vai modelim, bet gan blakus dzīvai radībai, kas izskatās, kustās un darbojas kā īsta! Tās ir neaprakstāmas emocijas, kaut kas pilnīgi jauns un ārkārtīgi aizraujošs. Tas ir apmēram tā, it kā vēstures grāmata un Holivudas filma pārvērstos realitātē. Tas acīmredzot ir iemesls, kāpēc tā ir ieguvusi tik lielus panākumus visā pasaulē", piebilda Hekkonens.

Mūsu kaimiņvalstī Igaunijā šovs guva ļoti plašu skatītāju atsaucību un to noskatījās aptuveni 30 000 cilvēku, tika izpārdoti 9 izrādes. Šova popularitāti varētu salīdzināt ar lielu pasaules līmeņa zvaigžņu tūrēm, piemēram, Madonnu, Robiju Viljamu vai Rolling Stones.

BBC televīzijas seriāls "Walking With Dinosaurs" ieguvis sešas slavenās Emmi godalgas, un to redzējuši gandrīz 700 miljoni televīzijas skatītāju visā pasaulē. "Walking With Dinosaurs" Eiropas tūre, kas sāksies jūlijā, jau iepriekš saņēmusi lielu publikas atsaucību. Tikai ASV šo lepno dinozauru izrādi noskatījušies jau vairāk kā divi miljoni cilvēku.

Latvijas iedzīvotājiem ir iespējams arī piedalīties biļešu izspēlē mājas lapā www.dinozauri.lv un vienam laimīgajam būs iespēja iegūt savā īpašumā speciāli ražotu Dino mobilo telefonu, kura dizains veidots atbilstoši šova vizuālajam noformējumam, kā arī tajā pieejami video un fotogrāfijas ar šova tēliem.

Šova oficiālais mediju partneris Latvijā: LNT un žurnāls IEVA.
Koncertu informatīvi atbalsta: radio Star FM, European Hit Radio, MIX FM, Pirmais Baltijas kanāls, portāli Draugiem un Novonews, laikraksts Vesti segodnja, kā arī Double coffee tīkls.

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Rvebleb craig.farnsworth@ethernovia.com :

Mksfmhi

buy viagra online

Nellie

Yhtxxdk craig.farnsworth@ethernovia.com :

Qmmvuqgienāktreģistrēties