"Rīgas gadsimtu stāsti: fakti, leģendas, mūzika un deja"

Elīna Dambekalne, 10.08.2010., 11:07

Sestdien, 21. augustā, rīdzinieki un Rīgas viesi tiek aicināti apmeklēt Rīgas svētku pasākumus Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, kas risināsies no plkst. 11.00 – 17.00.

Programma paredzēta visu paaudžu rīdziniekiem un Rīgas viesiem. Pasākums piemērots, lai to ar prieku apmeklētu ģimenes, lai tā būtu patīkama kopā būšana ar draugiem.

Koncertprogramma "Senās mūzikas un deju koncertu virpulis" no 12.00 – 17.00 aicinās muzeja Kolonnu zālē. Senās mūzikas un deju ansambļi "Ballare", "Ludus", "Freska", "Galma balets" sniegs programmu visas dienas garumā. Pasākuma apmeklētājiem iecerēts dāvāt muzikālu baudījumu, vienlaicīgi sniedzot zināšanas par mūziku un deju, kas skanējusi senajā Rīgā, kā arī mācīt to deju soļus, kas tikušas dejotas Rīgā pirms vairākiem gadsimtiem.

Svētku programma sniegs iespēju piedalīties vairākās ekskursijās. Ekskursijā "Rīgas gadsimtu stāsti: fakti un leģendas" apmeklētāji tiks vadīti unikālā pastaigā cauri Rīgas gadsimtiem – apskatot gan muzeju, gan Rīgas Domu un Rīgas Doma krusteju. Šī ekskursija tiek piedāvāta plkst.11.00 - latviešu valodā, plkst.13.00 - angļu valodā, plkst.15.00 - krievu valodā.

Ekskursija bērniem kopā ar vecākiem "Meklēsim dzīvnieku atveidojumus Rīgas Doma krustejā!" notiks krievu valodā plkst 12.00, bet latviešu valodā plkst. 14.00. Ekskursijas laikā būs iespēja iepazīt Krustejas vēsturi un arhitektūru, apskatīt tur izstādītos lielgabalus, pieminekļus, kā arī pašiem mēģināt atrast dzīvnieku atveidojumus gan priekšmetos, gan Krustejas arhitektūras detaļās.

Zīmējumu ekspresizstādi "Mani Rīgas torņi, Rīgas ļaudis un rīdzinieku dārgumi" kopīgi varēs veidot bērni un vecāki no 11.00 – 16.30. Izejmateriāli māksliniekiem būs muzejā.

Atjautības un erudīcijas zibensturnīrs "Rīgas vēsture attēlos un faktos", kā prāta zibens, uzplaiksnīs ik pa brīdim zinātkāriem un aktīviem svētku dalībniekiem..

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja programma sadarbībā ar Rīgas domi "Rīgas svētkos – 2010" - "Rīgas gadsimtu stāsti: fakti, leģendas, mūzika un deja" piedāvā emocionāli, estētiski un intelektuāli piesātinātu, atraktīvu iespēju sava laika piepildīšanai.

www.rigamuz.lv
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Uwugbin kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Hyepnzf

Fgifvoj peterdennis@ivieconsultingfirm.com :

Lgvzqyl

Fjkkcac kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Bhkffztienāktreģistrēties