RCB Mūzikas filiālbibliotēkā "Tilts" viesosies Guntis Gailītis

Daina Ģeibaka, RCB Publicitātes nodaļas vadītāja, 11.11.2008., 22:44

Šī gada 13. novembrī plkst. 14:00 Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Mūzikas filiālbibliotēkā "Tilts" ikviens aicināts uz neformālu tikšanos ar režisoru, Rīgas pašvaldības aģentūras Rīgas pieminekļu aģentūra direktoru Gunti Gailīti.

Tikšanās ir kārtējais ikmēneša cikla "Populārs cilvēks bibliotēkā" pasākums un tās  laikā RCB Mūzikas filiālbibliotēkā "Tilts" (Ģertrūdes ielā 36) bibliotēkas lasītājiem, darbiniekiem un citiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar Rīgas pieminekļu aģentūras direktoru, bijušo ilggadējo Latvijas Nacionālās operas režisoru Gunti Gailīti. Tikšanās laikā tiks runāts par mūziku, kultūrvēsturi un citām ar kultūru saistītām tēmām.

Daudzi no mums Gunti Gailīti pazīst kā vienu no ražīgākajiem Latvijas Nacionālās operas režisoriem. Viņa veidoto iestudējumu vidū ir Gaetano Doniceti "Mīlas dzēriens", Džuzepes Verdi "Rigoleto", "Traviata", "Nabuko" un citi darbi.

Kopš 2006. gada Guntis Gailītis ir Rīgas pieminekļu aģentūras direktors. Šī aģentūra ir Rīgas domes izveidota pašvaldības iestāde, kas īsteno pilsētas sabiedrisko pieminekļu saglabāšanas politiku - kultūrvēsturisku un valstiski nozīmīgu pieminekļu apzināšanu, uzturēšanu, restaurēšanu un citas aktivitātes, kas saistītas ar šo objektu aprūpi un saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Īpaša nozīme aģentūras darbībā tiek veltīta Brīvības piemineklim un Rīgas Brāļu kapiem.

Paralēli darbam Rīgas pieminekļu aģentūrā Guntis Gailītis darbojas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudijā "Figaro", kas ir mācību un prakses vieta gan jaunajiem operdziedātājiem, gan topošajiem simfoniskā orķestra diriģentiem.

RCB Mūzikas filiālbibliotēka "Tilts" ir viena no četrām RCB specializētajām bibliotēkām. Atšķirībā no RCB filiālbibliotēkām, kuru krājumam ir universāls raksturs, filiālbibliotēkas "Tilts" krājums ietver ar mūziku saistītos iespieddarbus, audiovizuālos un elektroniskos materiālus. Atbilstoši savām funkcijām un specializācijai filiālbibliotēka piedāvā bibliotekāros un bibliogrāfiskos pakalpojumus, kā arī bezmaksas internetu un citus mūsdienu tehnoloģiju pakalpojumus visiem Rīgas iedzīvotājiem. Informācija par 13. novembra pasākumu - RCB Mūzikas filiālbibliotēkā "Tilts" pa tālruni 67285581 un RCB mājaslapā www.rcb.lv.

Tikšanās ar Gunti Gailīti ir astotais cikla "Populārs cilvēks bibliotēkā" sarīkojums. Cikla pasākumi ik mēnesi notiek kādā no RCB filiālbibliotēkām, piedāvājot iespēju vadošajiem Rīgas pašvaldības darbiniekiem iepazīties ar Latvijas lielāko publisko bibliotēku un tās filiālēm. Savukārt bibliotēkas darbiniekiem un apmeklētājiem tā ir iespēja personiski sastapties ar ikdienā praktiski nesastopamiem, bet sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem.

Šogad bibliotēkā jau viesojušies Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle, Rīgas domes Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētāja Helmī Stalte, Rīgas vicemērs Jānis Dinevičs un Rīgas domes deputāti Igors Pimenovs un Imants Kalniņš, kā arī Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijas izpilddirektors Dmitrijs Pavlovs un Rīgas domes Satiksmes departamenta Dienvidu tilta pieeju būvniecības direkcijas vadītājs Tālis Laizāns.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Somebody necessarily assist to make significantly articles I would state. That is the very first time I frequented your website page and so far? I amazed with the analysis you made to make this particular publish incredible. Magnificent job!

Larryhoaby

Discover the best ever for free!

StanleySom

Hi everyone, it's my first pay a visit at thbis web site, and post is actually fruitful designed for me, keep up posting these articles. คลับสล็อตแมชชีน web site การพนันออนไลน์ฟรี

Stevieienāktreģistrēties