Radošā akvareļu darbnīca "Papīrs – pigments – ūdens"

Nataļja Sujunšalijeva, 19.11.2015., 12:37

Šā gada 28. novembrī, plkst. 15.30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26) aicina uz radošo akvareļu darbnīcu "Papīrs – pigments – ūdens" ar mākslinieci Baibu Spranci, kurā katrs varēs attīstīt savu krāsu izjūtu un izpaust noskaņojumu ar akvareļglezniecības tehnikas palīdzību.

Romans Suta. Sarkanā istabā. 20. gs. 20. gadu beigas – 30. gadi. Papīrs, akvarelis. SBM kolekcija. SkenējumsAkvarelis ir krāsa, kurā ūdens ir galvenais dalībnieks. Atkarībā no tā daudzuma pret pigmentu iegūstam gan darba piesātinājumu, gan iekšējo dinamiku. Akvarelis mīl vieglumu, tāpēc mākslinieki to labprāt izmanto skicēm un uzmetumiem, lai fiksētu iespaidus, taču tikpat veiksmīgi tas noder arī atsevišķu nopietnu darbu radīšanai.

Izcilie Latvijas modernisma pārstāvji Aleksandra Beļcova (1892–1981) un Romans Suta (1896–1944) akvarelim pievērsās visos savas daiļrades posmos. Romans Suta bieži veidoja monohromas, tonāli niansētas kompozīcijas, pielietojot tikai vienu krāsu. 1920. gadu vidū viņš nonāca pie iemīļotā sadzīves žanra sižetu izvēlē, dodot priekšroku darba daudzkrāsainībai. Tāpat mākslinieks akvareli izmantoja, lai darinātu skices trauku apgleznojumiem un izrāžu scenogrāfijām.

1920. gadu vidū Aleksandra Beļcova iepazina tolaik ļoti populāra Parīzes skolas japāņu izcelsmes mākslinieka Leonāra Cuguharu Fudžitas (Léonard Tsugouharu Foujita) daiļradi, kas atstāja uz viņu lielu iespaidu. Eleganta kaligrāfiska līnija, smalkas toņu gradācijas saistīja Beļcovu, un gleznotāja mēģināja tās īstenot mākslas darbos. 1920. gadu otrajā pusē Aleksandra Beļcova ar akvareli gleznoja savas iecienītās Dienvidfrancijas ainavas, izkopjot brīvāk plūstošu līniju.

28. novembrī Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs piedāvā brīnišķīgu iespēju jauki un izzinoši pavadīt brīvdienu, piedaloties radošajā akvareļu darbnīcā "Papīrs – pigments – ūdens". Māksliniece Baiba Sprance palīdzēs iepazīt ūdenskrāsu specifiku un sniegs profesionālus padomus, kā uzgleznot kluso dabu no uzstādījumiem, kas atrodas muzeja ekspozīcijā. Gleznošanas process prasīs zināmu koncentrēšanos, bet tai pašā laikā tas ir viegli apgūstams. Pirms nodarbības apmeklētājus sagaidīs neliels ievadstāstījums par Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas akvareļiem.

Aicināti gan bērni, gan pieaugušie – interesanti būs ikvienam, kas vēlas sevi radoši izpaust!

Dalības maksa: EUR 2,85. Darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti muzejā uz vietas. Lai pieteiktos dalībai radošajā darbnīcā, lūdzam zvanīt pa tālruni (+371) 67 288800 vai rakstīt uz e-pastu sbm@lnmm.lv. Vietu skaits ierobežots.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Bguznhh reception@aspiretoo.ca :

Fyrkavr

Vnrcdpo leanne@aspiretoo.ca :

Zxjuwnv

Jmghmrg reception@aspiretoo.ca :

Yxofbuuienāktreģistrēties