Radio "Naba" Rīgas svētkos piedāvā "Zināšanu pagalmu"

Laura Elizabete Vanaga , 13.08.2015., 15:30

Latvijas Universitāte (LU) un Latvijas Radio 6 – LU radio "Naba" (FM 95,8) šajā nedēļas nogalē, 15. un 16. augustā Rīgā, Vērmanes dārzā aicina iepazīt aizraujošo zinātnes pasauli, dodot iespēju paviesoties brīvdabas zinātniskajā laboratorijā "Zināšanu pagalms".

"Zināšanu pagalms"Savukārt "Grāmatu ielā" atraktīvas intervijas un muzikālo noformējumu nodrošinās Radio "Naba" raidījumi "Bron-hits" un "Mūzikas sirds".

Divu dienu garumā sestdien, 15. augustā un svētdien, 16. augustā, no plkst. 12.00 līdz 18.00 LU un Radio "Naba" kopīgi veidotais pasākums "Zināšanu pagalms" piedāvās svētku apmeklētājiem ielūkoties augstskolas ikdienā, saistošā un atraktīvā veidā aicinot iepazīt zinātnes pasauli.

Iedvesmojoties no Rīgas ostas 815. jubilejas, "Zināšanu pagalmā" tiks akcentēti ostas un kuģniecības tematikai piesaistītie zinātniskie eksperimenti ar ūdeni un cita veida šķidrumiem, kā arī to mijiedarbe. Visiem interesentiem neatkarīgi no priekšzināšanām būs iespēja redzēt, kā pāris sekunžu laikā sacietē ūdens, iepazīt cilvēka organismā esošos šķidrumus, kā arī pārbaudīt savas prasmes ķirurģiskajā šūšanā un asināt prātu ar matemātiskajām spēlēm. Tāpat ikviens varēs uzzināt vēsturiskās gudrības par jūrniecību, mezglu siešanu un citas praktiskas, ar dažādām zinātņu nozarēm saistītas nodarbes. Pasākumu vadīs Zināšanu kapteinis ar savu palīgu, ikvienam apmeklētājam palīdzot orientēties plašajā aktivitāšu klāstā.
Pasākuma laikā par interesantām reportāžām un muzikālo noformējumu rūpēsies Radio "Naba" raidījumi "Zinātnes vārdā", "Partitūra" un "Mūzikas sirds". Vienlaikus Radio "Naba" raidījums "Bron-hits" būs sastopams un klausāms "Grāmatu ielā".

Pasākumu "Zināšanu pagalms" organizē Latvijas Radio 6 – Radio "Naba", Latvijas Universitāte, LU Fizikas un matemātikas fakultātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs un LU Studentu padome.
Latvijas Radio 6 – Radio "Naba" ir brīvā formāta programma, kas pirmo reizi FM viļņos izskanēja 2002. gada 1. decembrī. Radio "Naba" klausāma Rīgā un tās apkārtnē FM 95,8 MHz, internetā www.naba.lv.

Aicinām sekot līdzi Latvijas Radio aktualitātēm radio frekvencēs un interneta vietnē latvijasradio.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
çmim i ulët asnjë ndikim anësor 3dm

Anneshy

Every weekend i used to go to see this website, because i wish for enjoyment, since this this web site conations really pleasant funny material too. สมัคร betflix

Willy

Ronaldruirmienāktreģistrēties