"Pūdnīku skūlas" izstāde "Pūdnīku skūla pēc 18"

Galerija "Laipa", 25.02.2009., 14:46

Podniecība ir viens no tiem amatiem, kura radītās vērtības un mākslas darbi, kas ienākuši mūsu ikdienā, būtiski padara krāšņāku mūsu sadzīvi un ir ietekmējušas tautas garīgās kultūras veidošanos.

Arheoloģiskajos izrakumos bieži vien mat"Pūdnīku skūlas" izstāde "Pūdnīku skūla pēc 18"eriālās kultūras apliecinājums – māla lauskas – ir senākā liecība, kuru pētot, daudz varam uzzināt par mūsu vēsturi. Keramika ir senākā tēlotājas mākslas joma un vizuālajam tēlam ir atvēlēta atsevišķa ierobežota plakne, tieši tāpēc podniecību var apzīmēt kā visu stājmākslu aizsākumu.

Latvijas Kultūras kapitāla fonda kopa "Pūdnīku skūla", kas tika apstiprināta 1990.gada 23.septembrī, ir radošs kolektīvs, kas rūpējas par tradicionālās podniecības saglabāšanu, nelieto industriālās un keramikas lietotāju veselībai kaitīgās tehnoloģijas un izstrādājumu apdedzināšanu veic "bedres" tipa malkas keramikas apdedzināšanas cepļos. "Pūdnīku skūlu" pārstāv Latgales keramiķi Evalds Vasilevskis, Staņislavs Viļums , Aivars Ušpelis, Ilmārs Vecelis, Lilija Zeiļa, Aiga Dātava ,Valentīns Petjko, Pēteris Gailums un Viola Bīriņa, kas tikai nesen sākusi iemēģināt savus spēkus darbojoties ar mālu.

Kopas principi balstās uz atziņām, ka amatniekam jāmācās no materiāla, bet par īstu ar tradicionālās podniecības izstrādājumu var dēvēt tikai to, kura izgatavošanā saglabāta tradicionālā tehnoloģija. Lai pārliecinātos par "Pūdnīku skūlas" estētisko kredo, kas ir gudra atturība, vienkāršums un praktisks skaistums, pirmatnēja nepabeigtība, sena un mūsdienīga estētika, no 10. februāra līdz 1.aprīlim mākslas galerijas "Laipa" mazajā zālē, būs apskatāma "Pūdnīku skūlas" izstāde "Pūdnīku skūla pēc 18". Izstādes kopējo noskaņu papildinās Ulda Muzikanta foto un Gundegas Muzikantes zīmējumi.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hello there Buy all styles of Ray-Ban Sunglasses only 24.99 dollars with FREE SHIPPING & Returns. If interested, please visit our site: lensoutlet.online To your success, Akilah Kultūras portāls HC.LV

Akilah

payday loans US

Cindi

Hello, I lunched a new site with costum scripts to publish latest news and events on finance, currencies and economy. Please leave your comment about my website. You can find the website in my signature. Thanks.

JefferyMigienāktreģistrēties