Pirmā Purvīša balvas izstāde

Nataļja Sujunšalijeva, 02.02.2009., 17:59

No 2009.gada 6.februāra līdz 29.martam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Vecrīgā, Torņa ielā 1) būs skatāma Pirmā Purvīša balvas izstāde.

PirmPirmā Purvīša balvas izstādeās Purvīša balvas kandidāti

Purvīša balvas neatkarīgo ekspertu darba grupa ir izvirzījusi astoņus kandidātus pirmajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2007. un 2008.gadā:

2007.gada kandidāti:

* Gints Gabrāns par Latvijas paviljona Venēcijas 52. Mūsdienu mākslas biennālē ekspozīciju Paraspoguļi;

* Helēna Heinrihsone par izstādi Sveiks, kurmi! Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē;

* Ieva Iltnere par izstādi Astoņas istabas Rīgas galerijā;

* Katrīna Neiburga par darbiem "Topoloģija 29" (eksponēts izstādē Urbanoloģika Andrejsalā) un Solitude (eksponēts 2. Maskavas biennālē, iegādāts Somijas Mūsdienu mākslas muzeja Kiasma kolekcijā).

2008.gada kandidāti:

* Andris Eglītis par personālizstādi Zem debess juma;

* Ēriks Božis par darbu "Sheldering Sky" personālizstādē Instrukcija;

* Sarmīte Māliņa Un Kristaps Kalns par Mākslas festivāla Cēsis 2008 laikmetīgās mākslas izstādes Skaistums ietvaros veidoto objektu "Mīlestība nekad nebeidzas";

* Miks Mitrēvics par darbu "Personu kolekcija", kas dažādās modifikācijās bija izstādīts Flensburgas mākslas muzejā, Maskavas laikmetīgās mākslas centrā un iekļauts Manifesta ekspozīcijā, kā arī par darbu "Pavadonis" izstādes Medijs ir vēstījums? ietvaros.

Purvīša balvas ieguvēju noteiks žūrija, izvērtējot augšā minēto astoņu fināla kandidātu veikumu viņu kopējā izstādē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls. Pirmā Purvīša balva tiks pasniegta īpašā ceremonijā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē 2009.gada 11.februārī.

Izstāde sola sagādāt skatītājiem kvalitatīvu un dziļu mākslas pārdzīvojumu. Ekspozīciju veido glezniecība, instalācijas, videomāksla, ko radījuši mūsdienu Latvijas mākslas talantīgākie autori.

Purvīša Balvas Nominanti 2007 / 2008

Kopumā par spilgtākajiem 2007. un 2008.gadā radītajiem un izstādītajiem darbiem eksperti šā gada laikā izvērtējuši 25 mākslinieku sniegumu. Daži autori (Gints Gabrāns, Kristaps Ģelzis, Ieva Iltnere, Katrīna Neiburga un Miks Mitrēvics) par īpaši veiksmīgām izstādēm un projektiem tikuši atzīmēti abos gados.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
çmim i ulët asnjë ndikim anësor 3dm

Anneshy

Every weekend i used to go to see this website, because i wish for enjoyment, since this this web site conations really pleasant funny material too. สมัคร betflix

Willy

Ronaldruirmienāktreģistrēties