Mediju mākslas festivāls "Gaismotā Liepāja" piedāvā īpašu velo darbnīcu

Krista Kalnarāja, 11.03.2015., 14:33

Mediju mākslas festivāla "Gaismotā Liepāja" organizētāji piedāvā unikālu iespēju piedalīties "trona" velo darbnīcā.

"Gaismotā Liepāja"Tikai pirmajiem desmit, kas pieteiksies, ššī darbnīca būs bez maksas, savukārt nākoššajiem desmit tā maksās 5 eiro. Pieteikties iespējams, aizpildot anketu. Darbnīcu vadīs Roberts Klēpis.

"Trona" velo darbnīca būs atvērta ceturtdien no pulksten 18:00 Liepājā, Spīķeru ielā 19. Visiem, kuri vēlas piedalīties darbnīcā, ir jābūt velosipēda vadītāja apliecībai, kā arī aprīkojumam, atbilstošši ceļu satiksmes noteikumiem. Dalībniekiem jāņem vērā, ka būs jāpiedalās kopīgā velosipēdu izbraucienā pa pilsētu. 13. martā pulksten 19:30 brauciens notiks no Ezerkrasta līdz Karostai, bet 14. martā – no Karostas līdz Ezerkrastam.

"Trona" velosipēdi starptautisku apzīmējumu ieguvušši no 1982. gadā ekranizētās piedzīvojumu filmas "Trons", kura radīja apvērsumu fantastikas žanrā, bet līdz Latvijai filma toreiz nenonāca. Tā ir fantastiskā vīzija par programmētāju Kevinu Flinnu, kuršš nokļūst pats sava prāta radītajā slazdā - virtuālajā realitātē, datorspēlē. Filma bija izaicinoššs un novatorisks piedāvājums laikmetā, kad virtuālā realitāte vēl nebija kļuvusi par cilvēces iluzoro patvērumu. Filmā izmantoti izteiksmīgi vizuālie efekti, īpašši veidots vizuālais tēls - "neona dizains", kas tad arī pārmantots velosipēdu riteņos un citās detaļās.

Tehniski velosipēda riepu diski tiek nokrāsoti ar luminiscējoššu krāsu, kas, sasmēlusies saules gaismu dienā, rada spīdumu tumsā. Liepājā notiekoššajā darbnīcā pie riepu diskiem tiks piestiprinātas arī ultravioletās gaismas diodes, kas tumsā atstaros gaismu, radot vēlamo efektu.

Jau informējām, ka festivālu "Gaismotā Liepāja" organizē elektroniskās mākslas un mediju centrs "E-LAB" sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi.

Pasākumu atbalsta pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports", SIA "Liepājas tramvajs", Liepājas muzejs, SIA "ELME MESSER L", LiepU Mākslas pētījumu laboratorija, "Solar Color Dust", a/s "Liepājas autobusu parks".

Informācija par visiem māksliniekiem un viņu darbiem atrodama mājas lapā: www.gaismotaliepaja.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Nrlculx qbo@smythecpa.com :

Ucfgnzg

tadalafil blood pressure

Collin

MichaelShithienāktreģistrēties