Par rakstu krājuma “Pilsēta. Laikmets. Vide” iznākšanu

Iveta Boiko, 07.12.2007., 14:48

Apgāds “Neputns” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūtu laidis klajā sesto izdevumu sērijā “Materiāli Latvijas mākslas vēsturei”.

Trīspadsmitajiem Borisa Vipera piemiņas lasījumiem, kuru materiāli apkopoti krājumā, vienojošā tēma ir pilsēta - ar tās vēsturiskajiem likteņiem gadsimtu gaitā, ar dažādu laikmetu atstātām zīmēm - celtnēm un pieminekļiem -, kas padara šo cilvēku radīto vidi pievilcīgu tās daudzveidībā un mainībā. Izvēlētās tēmas tulkojums var būt pietiekami plašs, taču mākslas zinātnieku lokā prioritāte pieder arhitektūras un mākslas parādību izvērtējumam.

Publikāciju apjomīgāko daļu veido atskats vēsturiskajā mantojumā, taču analizētas arī pārvērtības tradicionālajā Latvijas pilsētvidē un to atspoguļojums Latvijas mākslā un arhitektūrā, pamatos koncentrējot uzmanību uz arhitektūras un pilsētbūvniecības, arhitektūras un vizuālās mākslas mijiedarbības jautājumiem.

Krājumu sastādījusi Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta zinātniskā līdzstrādniece, mākslas zinātņu doktore Rūta Kaminska, to iekārtojis mākslinieks Juris Petraškevičs.

Apjoms 280 lpp., mīkstais sējums.

Krājums papildināts ar tekstu kopsavilkumu tulkojumiem angļu valodā un personu rādītāju.

Izdots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Rakstu krājumu “Pilsēta. Laikmets. Vide” var iegādāties grāmatnīcās, galerijā “Istaba“, kā arī apgādā “Neputns“ un interneta veikalos.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
generic cialis tadalafil

Wendell

Ocwxkrf jameskuang0624@hotmail.com :

Weardht

Pyaziwz tammykudla@sbcglobal.net :

Kfpjuttienāktreģistrēties