Latvijas Kinematogrāfistu savienība piedāvā iespēju noskatīties filmu "Pa ceļam aizejot"

Latvijas Kinematogrāfistu savienība, 10.04.2006., 20:49

Latvijas Kinematogrāfistu savienība projekts „Latviešu filmu programma kinoteātrī Rīga” turpina tradīciju atgādināt skatītājiem interesantākās pagājušo gadu Latvijas kinodarbus un piedāvā iespēju noskatīties filmu "Pa ceļam aizejot".

Pa ceļam aizejotLatvijas Kinematogrāfistu savienības projekts „Latviešu filmu programma kinoteātrī Rīga”

Ceturtdien, 13.aprīlī 19.00, kinoteātra "Rīga" Mazajā zālē
"Pa ceļam aizejot".
Drāma, Latvija, Kaupo filma, 2001.g., 90 min., 35 mm
Biļetes kinoteātra „Rīga” kasē, cena 1Ls
Režisors: Viesturs Kairišs.
Lomās: Baiba Broka, Maija Apine, Elita Kļaviņa, Dāvis Bergs, Andris Keišs, Guna Zariņa

Viestura Kairiša pirmās pilnmetrāžas spēlfilmas „Pa ceļam aizejot” sižeta pamatā nojaušama attāla līdzība ar Sudraba Edžus darbu „Dullais Dauka”. Taču filmu nekādi nedrīkst uzskatīt par klasikas ekranizāciju - tās varoņi ir vitāli, savās emocijās un kaislībās sapinušies un apmaldījušies ļautiņi un viņu bērni, kuri mīt mūsdienās, Latgalē. Filmā pamatā nodarbināti Rīgas Jaunā teātra aktieri, taču itin veiksmīgi tajā iejutušies arī viesi - Ēriks Vilsons un Jānis Paukštello.

Dauka nevar sagaidīt savu tēvu atpakaļ no jūras. Viņš nojauš kaut ko nelāgu, bet māte neuzdrošinās pateikt Daukam un viņa māsiņai Līgai taisnību - tētis ir gājis bojā. Ilga joprojām mīl savu bojā gājušo vīru un nespēj samierināties ar notikušo. Vairāk aiz izmisuma kā jūtām, viņa saietas ar mežsargu. Mežsarga sieva aiz niknuma sūta Daukam viltus telegrammas no mirušā tēva, raisot cerību, ka viņš drīz būs mājās. Līdz ar to Daukam pateikt taisnību kļūst arvien sarežģītāk un Daukas māte slīgst arvien dziļākā izmisuma purvā. Cerībā satikt tēvu, sākas Daukas odiseja. Puika meklē atbildi - ko darīt, kā būt pasaulē, kuru tā sarežģījuši pieaugušie.

Projektu atbalsta Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Kultūras pārvalde

0 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
payday loans US

Cindi

Hello, I lunched a new site with costum scripts to publish latest news and events on finance, currencies and economy. Please leave your comment about my website. You can find the website in my signature. Thanks.

JefferyMig

trump china channel news asianorth korea

RaymondLopienāktreģistrēties