Gaidāms mūsdienīgs slavenās operetes "Jautrā atraitne" jauniestudējums

Agija Ozoliņa-Kozlovska, 12.02.2015., 14:50

1. martā plkst.17.00 kultūras pilī "Ziemeļblāzma" (Ziemeļblāzmas ielā 36, Rīgā) pirmizrādi piedzīvos Franča Lehāra operete "Jautrā Atraitne", kurai sekos izrādes 8.martā plkst. 17.00 un 15.martā plkst.18.00.

Topošā iestudējuma diriģents ir Guntars Bernāts, režisors – Jānis Kaijaks. Galvenajās lomās: Sonora Vaice, Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris.

2015.gadā Franča Lehāra operete "Jautrā Atraitne" atzīmē savu 110.dzimšanas dienu un šī zelta laikmetā tapusī muzikālā pērle visus šos gadus spoži uzdzirkstījusi uz teātru skatuvēm visā pasaulē. Operetes sižets veidots pēc Henrija Meilnaca darba "Sūtniecības atašejs". Tas ir stāsts par mīlestību, kas svarīgāka par visu, jo tikai mīlestība var glābt valsti no bankrota un pasauli no jauna neprāta. Mīlestības un labvēlības pilna gaisotne, labi pazīstama mūzika un interesants librets, kuru mūsdienīgi latviskojusi Amanda Aizpuriete, izcila radošā komanda, ir priekšnosacījumi, lai veiksmīgi iestudētu klasiskās operetes etalonu.

"Jautrā Atraitne"

"Latvijas operetes fonda" stratēģiskais mērķis ir atjaunot Operetes teātri Latvijā. Tagad Niko Dostāla operetes "Klīvija" iestudējumam pievienojas "Jautrā Atraitne", kuras iestudējumus Latvijas publika atceras no 1956., 1967., 1971., 1984. gada izrādēm latviešu un 1956., 1966., 1981. krievu valodā.
 

Operetes valdzinājums bez šaubām ir labi pazīstamā mūzika, gadu gaitā izmaiņas dažādos pasaules iestudējumos ir bijušas saistītas ar operetes libretu, bet būtiski ir tērpi. Jaunajā iestudējumā kostīmu māksliniece ir Jurate Jurjāne-Silakaktiņa.

"Kad 1907.gadā "Jautrā atraitne" no savas dzimtenes Vīnes sasniedza Ameriku, tā bija kļuvusi ne tikai par muzikālu fenomenu, bet arī modes noteicēju. Milzīgu popularitāti ieguva krāšņās "Jautrās atraitnes" cepures, korsetes, kurpes un tapa pat jauns - "Jautrās atraitnes" kokteilis (Ja nu gadījumā kādu interesē sastāvdaļas - džins, vermuts, ledus un citronu sula). Mūsdienās veidojot kostīmus tik leģendāram materiālam, mans uzdevums ir palīdzēt dziedātājiem atgriezties tajā tālajā 20.gs sākumā, kad dāmas uzticēja savu roku, vēdekli un sirdi tikai elegantiem, valsi un izsmalcinātu flirtu pārvaldošiem kungiem, obligāti tērptiem frakās un laka kurpēs. "

Izaicinājumu iestudēt "Jautro atraitni" ir pieņēmušas Latvijā labi pazīstamas skatuves zvaigznes un spoži talantīgi solisti – Sonora Vaice, Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, Jolanta Strikaite, Dainis Skutelis, Trīs Latvijas tenori – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis, Miervaldis Jenčs, Inese Jasmane-Rūrāne, Inguna Švāne, Andris Lapiņš, Imants Erdmans, Jānis Kirmuška, Zigurds Neimanis, koris, dejotāji un orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Režisors Jānis Kaijaks, scenogrāfs Ivars Noviks, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, mākslinieciskais konsultants diriģents-vecmeistars Jānis Kaijaks, producente – Latvijas operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Biļetes jau pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti", studentiem, skolēniem, pensionāriem, invalīdiem.

Informācija: www.operetesfonds.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Xukycna linda.reddick@ethernovia.com :

Vmvobvr

Doilsyx linda.reddick@ethernovia.com :

Vytrffz

kim jong un north koreaterrorist attack

RaymondLopienāktreģistrēties