Nākotnes vīzija Jelgavā

Marta Zīverte, 18.05.2015., 14:46

No 23. līdz 24. maijam Jelgavā, Pasta salā norisināsies 9. Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls "Summer signs 2015", festivālā 12 valstu mākslinieki no vairāk kā 900 tonnām smilšu radīs darbus par tēmu – "Nākotnē pēc 750 gadiem".

Smilšu skulptūru festivāls "Summer signs 2015"Tēma veltīta Jelgavas pilsētas nozīmīgajai jubilejai.

"Summer signs 2015" ir lielākais Smilšu skulptūru festivāls Baltijā. Dalībai festivālā žūrijas komisija atlasīja 15 profesionālus tēlniekus no divpadsmit valstīm - Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Francijas, Bulgārijas, Turcijas, Ukrainas, Ungārijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Ķīnas.

Pasta salā jau notiek rosība, tiek veikti visi nepieciešamie sagatavošanās darbi. Smiltis sablietētas speciālās formās, lai mākslinieki no pirmdienas, 18. maija, varētu radīt savas nākotnes vīzijas.

Līdzās konkursa darbiem, Pasta salā taps demo skulptūra un " Mītava" smilšu bārs, kuru veido pazīstamie tēlnieki Donāts Mockus (Lietuva) un Inese Valtere (Latvija), savukārt demo smilšu skulptūru veidos četri mākslinieki - Kārlis Īle, Ainars Zingniks, Ferencs Monostory (Ungārija) un Ruslans Krovkovs (Bulgārija). Apjomīgā demo smilšu skulptūra tiks veidota vairāk kā 6 metru augstumā un 10 metru platumā.

Festivāla apmeklētājus no 23. līdz 24. maijam, ka jau ierasts, sagaida dažādi pārsteigumi, uz lielās skatuves uzstāsies pazīstami mākslinieki no Latvijas. Pašus mazākos apmeklētājus sagaida muzikālas izrādes visas dienas garumā.

Skulptūru tapšanas procesam iespējams sekot līdzi no 19. maija tiešraidē festivāla mājaslapā www.festivali.jelgava.lv un no 19. līdz 21. maijam – klātienē, Pasta salā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Nrlculx qbo@smythecpa.com :

Ucfgnzg

tadalafil blood pressure

Collin

MichaelShithienāktreģistrēties