Latviešu komiksi ierodas Japānā

David Schilter , 03.11.2009., 22:58

Japānā, kur Mangas lasa vairāk nekā avīzes, līdztekus populārajām Mangām ir izveidojusies arī veselīga alternatīvo komiksu vide.

Vienā no tās skaistākajiem izdevumiem - UZO, kuru kopš 2005. gada izdod Rokudai Tanaka, jaunākajā numurā publicēti arī 5 Latvijas mākslinieku darbi.Anete Melece

Latvijas kuš!ā regulāri publicētie autori Japānas publiku pārsteidz ar savādāku pieeju komiksu medijam. Ingrīda Pičukāne piedāvā jau iepriekš slovēņu komiksu žurnālā Stripburger publicēto stāstu par bēdīgo kartupeli, kurš meklē savu mīlas instrumentu. Arī Anetes Meleces komikss ir tradicionāli depresīvs Latvijas stāsts, lai gan arī šī brīža situācijai Japānā īsti laikā atbilstošs stāsts par vecu vīru, kurš no asarām cep cepumus. (Arī publicēts Stripburger'ā).

Pazīstamais šaušalīgo nezvēru stāstiņu autors Oskars Pavlovskis šoreiz publicējis darbu, kas iepriekš jau pabijis trakajā somu Kutikuti. Mārtiņš Zutis padalījies pat ar diviem komiksiem – viens ir jau kuš!ā lasītais - par žurku, kuru vienmēr kāds apmāna kāršu spēlē un otrs ir vēl neredzēts komikss par mirstošiem kaķēniem. Kaspars Groševs radījis īpašu komiksu tieši japāņu UZO par mūziķu dueta pirmo koncertu Tokijā.

Lai iepazīstinātu Japānas lasītājus ar jauno Latvijas komiksu kultūru, žurnāla pēdējās lapās publicēts arī Dāvida Šiltera un Zanes Zajančkauskas īss pārskats par īso Latvijas komiksu vēsturi.

Bieži negadās, ka Japānā tiek publicēti ārzemju autoru darbi, iespējams tāpēc, ka viņiem pašiem jau ir daudz lielisku komiksu mākslinieku, kuri radot komiksus pat nopelna iztikai. Tāpēc vēl jo lielāks pārsteigums un prieks par tik daudzu Latvijas autoru darbu publicēšanu vienā žurnālā. Rokudai Tanaka saka, ka latviešu komiksi ļoti atšķiras no japāņu Mangu stila, tāpēc japāņiem ir ļoti aizraujoši tos lasīt.


UZO: http://www.himejohn.com/uzoen.htm
kuš! : http://www.komikss.lv

Martins Zutis

 

Martins Zutis


 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
çmim i ulët asnjë ndikim anësor 3dm

Anneshy

Every weekend i used to go to see this website, because i wish for enjoyment, since this this web site conations really pleasant funny material too. สมัคร betflix

Willy

Ronaldruirmienāktreģistrēties