Latgalē atdzimst "suprātku" tradīcija

Inga Bernāne, 07.12.2015., 18:36

13. decembrī plkst. 11.00 Kārsavas novada Malnavas ciema maiznīcā "Dzīles" tiek rīkotas "suprātkys", kas veltītas Ziemas saulgriežu tradīcijām. Kopā ar saimnieci Ainu ciemiņi meistaros puzurus un gatavos garšīgas piparkūkas svētku galdam.

Latgalē atdzimst "suprātku" tradīcijaKultūras zīmes "Latviskais mantojums" nesēja maiznīca "Dzīles" Ziemas saulgriežu gaidīšanas laikā saviem apmeklētājiem piedāvā izzināt mitoloģisko puzuru veidošanas noslēpumus, kā arī to spēka stāstu un nozīmi Latvijas kultūrvēsturiskajā mantojumā. Lai telpu piepildītu ne tikai ar latviskās dzīvesdziņas stāstījumu, bet arī ar Ziemassvētku aromātu un garšu, suprātku laikā kopīgi tiks ceptas un rotātas piparkūkas.

Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" 27. novembrī maiznīcai "Dzīles" piešķīra kultūras zīmi "Latviskais mantojums". Latviskā mantojuma zīme tiek pasniegta Latvijas tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā un daudzina latvisko kultūras mantojumu, rādot to apmeklētājiem. Pēc šīs zīmes var atpazīt vietas, kur saimnieki apmeklētājiem ir gatavi rādīt un stāstīt, cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes, svinēt latviskos svētkus.

Dalība pieaugušajiem ir 7 eiro un bērniem ir bez maksas. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālr. 26538016 (Aina Barsukova).

"Suprātkys" jeb vakarēšana ir sena latviešu tautas sadzīves tradīcija, kad ļaudis ziemas vakaros sanāca vienkop, lai pulkā gan pastrādātu, gan papriecātos. Darbs te mijās ar dziesmām, mīklu minēšanu, jautrām rotaļām un dejām.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Привет товарищи variant5

Robertdxq

Cvofzme elizabeth@aspiretoo.ca :

Bxzrgwk

Bguznhh reception@aspiretoo.ca :

Fyrkavrienāktreģistrēties