Filmas "Kolka Cool" pirmizrāde Liepājā 13.janvārī

Krista Kalnarāja, 06.01.2012., 18:25

Filma "Kolka Cool" pie skatītājiem ir nonākusi pašā ziemas vidū, bet tas ir patiesi vasarīgs stāsts par aizkavējušos bērnību, jauniešiem, kuri dzīvo Kurzemes ciematā un savas dienas vada bezrūpībā. No 13. janvāra filmu varēs noskatīties arī Liepājā, kinoteātrī "Balle".

Iveta Pole

"Kolka Cool" centrā ir divi varoņi – Simona (Iveta Pole) un viņas draugs Andža (Artuss Kaimiņš), viņiem ir atšķirīgs viedoklis par attiecībām un gaidāmajām laulībām. Simonu pārņem šaubas, vai viņa izdarījusi pareizo izvēli. Kad no jūras pārrodas Andžas vecākais brālis Gvido (Andris Keišs), rodas virkne notikumu, kas izjauc viņu plānus. 

Filma tika filmēta Mazirbē un Kolkā. Tā ir melnbalta. Šāda estētika izvēlēta, lai uzsvērtu komiskos elementus un attālinātos no sociālas pieskaņas. Melnbaltais formāts pēdējo gadu laikā izvēlēts arī citu Eiropas  režisoru darbos. (Michael Haneke, Veiko Ounpuu) Filma ir moderna komēdija – tajā dominē ironisks skatījums uz dzīvi un netrūkst Kurzemes piekrastei raksturīgās bravūrības.

"Kolka Cool" tapusi ar Nacionālā kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, MEDIA programme, kā arī Ulda Dinnes, plaši zināmo kultūras projektu atbalstītāju SIA "Alfor", kā arī  a/s "Capital" atbalstu. Šādas iniciatīva ir uzmanības vērta, jo  privātā finansējuma piesaiste kino tapšanai ir  samērā reta.

Režisors Juris Poškus agrāk veidojis tādas filmas kā "Bet Stunda Nāk" (2004) un "Monotonija" (2007), kas veiksmīgi izplatītas gan Latvijā, gan ārpus tās, kā arī ieguvušas balvas un atzinību vairākos starptautiskos festivālos. Producējošā studija "FA Filma" veiksmīgi producējusi vairākus filmu projektus, tostarp Andra Gaujas dokumentālo filmu "Ģimenes lietas", kas pirmizrādi piedzīvoja 2010. gada septembrī un jau ir pierādījusi sevi starptautiskā mērogā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
chloroquine phosphate

Lashonda

Rvebleb craig.farnsworth@ethernovia.com :

Mksfmhi

buy viagra online

Nellieienāktreģistrēties