Izstāde-zibwakcīna "Čaks un V-sōns" un krāsojamās grāmatas "Reiz dzīvoja Čaks" prezentācija

Indra Rubene, 09.04.2015., 11:28

Bārā/kafejnīcā/urbānās mākslas ģeneratorā "PinUp" notiks Vilipsōna izstāde-zibwakcīna "Čaks un V-sōns" un krāsojamās grāmatas "Reiz dzīvoja Čaks" prezentācija.

"Čaks un V-sōns"No 18. aprīļa bārā/kafejnīcā/ urbānās mākslas ģeneratorā "PinUp" (Rīgā, Pils ielā 7) būs apskatāma Vilipsōna izstāde-zibwakcīna "Čaks un V-sōns". 17. aprīlī plkst. 19.00 notiks tās atklāšana un vienlaikus arī Vilipsōna krāsojamās grāmatas "Reiz dzīvoja Čaks" prezentācija.

Ideja zīmēt Čaku savulaik nāca no Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa. Tad mākslinieks Vilipsōns, jau strādājot pie Aleksandra Čaka dzejoļu krājuma "Debesu dāvana", no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) saņēma izkrāsojamo zīmējumu rosinājumu kā Latvijas Kultūras kanona popularizēšanas veidu bērniem. Vilipsōns izvēlējās zīmēt Čaku, cerībā, ka bērni, "vēlāk paaugoties un skolā sastopoties ar Čaka dzeju, atcerēsies "simpātisko vīreli", ko bērnībā krāsojuši".

Bērnu interese par zīmējumiem tika pārbaudīta Dailes teātra radošajā darbnīcā bērniem "Papīra pārvērtības", kur viņiem tika dota iespēja izkrāsot Vilipsōna zīmēto Čaku un iegūt mākslinieka autogrāfu. Tas iedrošināja ieceri turpināt, apvienojot LNB, Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa, Sergeja Jēgera labdarības fonda, tipogrāfijas "Adverts" un "PinUp" radošās domas, lai izdotu krāsojamo grāmatu un apkopotu visus Čaka zīmē veidotos Vilipsōna darbus izstādē-zibwakcīnā "Čaks un V-sōns". Krāsojamā grāmata "Reiz dzīvoja Čaks" savu ceļu pie bērniem atradīs, pateicoties LNB un Sergeja Jēgera labdarības fondam. Īpašs paldies par atbalstu šī projekta īstenošanā jāsaka tipogrāfijai "Adverts" un Igoram Švānam personīgi.

Mākslinieks Vilipsōns par projektu runā sev vien raksturīgajā stilā:

"Nau jau tā, ka Vilipsōns zīmē & weido tikai plikas meitenītes. Šī izstāde-zibwakcīna ir tam apliecinājums. Laimīgas sagadīšanās pēc, strādājot pie Čaka dzejoļu krājuma "Debesu Dāwana" un gandŗīz vienlaicīgi saņemot pasūtījumu bērnu krāsojamajai grāmatai, Vilipsōna galwā radās doma to wisu apvienot - weidojot dzejnieka tēlu, nesaistot to aŗ viņa dzeju un cerot, ka vēlāk paaugoties un jau skolā sastopoties aŗ Čaka dzeju, wiņš atcerēsies zimpatisko vīŗeli, ko bērnībā kŗāsojis."

Vilipsōna zibwakcīnu "Čaks un V-sōns" "PinUp" telpās varēs apskatīt līdz 17. maijam.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
generic cialis tadalafil

Wendell

Ocwxkrf jameskuang0624@hotmail.com :

Weardht

Pyaziwz tammykudla@sbcglobal.net :

Kfpjuttienāktreģistrēties