Pirmo reizi Latvijā norisināsies indiešu tempļu dejotājas solo koncerts Arangetram

undine, 27.08.2015., 10:47

Šā gada 12. septembrī plkst. 18.00 Rīgas Latviešu Biedrības namā, Lielājā zālē notiks unikāls pasākums – pirmo reizi Latvijā uzstāsies Dienvidindijas dejas (bharatanatyam) izpildītāja Arangetram. Tulkojumā no Sanskrita "Aranga"nozīmē "skatuve" un "etram" "celšanās".

ArangetramArangetram struktūra veidojusies daudzu simtgadu laikā un tās pirmsākumi pazūd tālu senatnē. Izrāde 12. septembrī norisināsies, ievērojot visus nepieciešamus rituālus, daļa no kuriem notiks aizkulisēs, bet daļa iekļausies programmas gaitā.

Indiešu deja pēc savas būtības ir saruna ar Dievu. Dejas sižeti un noskaņa alegoriskā veidā parāda cilvēka dvēseles (nayika – sieviešu dzimtes tēls dejā) attiecības ar Visuma dievišķo izpausmi (nayak – vīriešu dzimtas Vēdiskā dievība). Šis koncerts tiek gatavots dziļi iegrimstot sevī un patiesības meklējumos, kas neparedz skatītāja gandarījumu un tieši tāpēc gandarījums mēdz būt patiess.

Larisa Podskočaja ir dejojošais filologs, indiešu tempļu deju izpildītāja un pasniedzēja, Biedrības Indiešu kultūras centrs Bharata dibinātāja un vadītāja (2011.g.). Mākslinieces kultūras menedžera talants bagātināja Latvijas kultūrtelpu ar daudziem krāšņiem koncertiem un pasākumiem saīstītiem ar Indiju un deju. Par augstu izpildīšanas un dejotāju sagatavošanas līmeni ir saņēmusi Indijas vēstniecības atzinību un finansiālo grantu.

Larisas dejas tverienam piemīt ugunīgā starojošā maniere, kas ievelk līdzi, apbur skatītāju un ļauj viņam baudīt momentu ar priecīgu sirdi. Pa trīspadsmit uzstāšanās gadiem dejotāja sasniedza zināmu popularitāti un pelnītu skatītāju atzinību.

Par savu iecienīto mākslu Larisa saka tā: "Indiešu tempļu deja ir patiešām unikālā parādība. Ar izbrīnu vērojot graciozas pozas, ģeometriski precīzas līnijas, "runājošu" pirkstu pozīciju jeb mudru maiņu, detalizēti izstrādāto emocionālo paleti, es nevaru iedomāties reālu cilvēku, kas varētu būt spējīgs izgudrot tamlīdzīgu stilistiku. Tas viss ir kaut kas pārdabisks! Ne par velti senas leģendas par dejas radītāju dēvē pašu dievu Šivu. Apgūt deju nav viegli, tam ir vajadzīga nepārtraukta tieksme uz augšu, jo dejai pēc noklusējuma piemīt īpašais līmenis. Un tas ir augsts."

Koncerts top kā starptautiskās sadarbības rezultās (Latvija-Igaunija-Krievija-Indija).

Biļetes var iegādāties visās "Biļešu Servisa" kasēs.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
hctz hydrochlorothiazide

Esmeralda

Ryaxrmm tandreemedley@gmail.com :

Acjptlr

Jvgghut tandreemedley@gmail.com :

Jhzdjvmienāktreģistrēties