Gaisa balona „Vinnijs” 16.dzimšanas dienas lidojums

Kristēne Vēvere, 04.04.2008., 14:12

Šodien, 4.aprīlī, aprit 16 gadi, kopš savā pirmajā lidojumā no Doma laukuma Rīgā devās neatkarīgās Latvijas pirmais gaisa kuģis - gaisa balons „Vinnijs” YL-001.

Latvijas balonisti tradicionāli 4.aprīli atzīmē gan kā gaisa balonu lidojumu sākumu Latvijā, gan arī kā ikgadēju sezonas atklāšanas dienu.

Par gaisa kuģošanas aizsākšanos 1992.gadā esam pateicību parādā pirmajam balonu sporta mecenātam Aldim Plaudim, kurš joprojām ir „Vinnija” īpašnieks, un pirmajam balonu pilotam Latvijā Gunāram Dukštem.

Vakarpusē Jelgavā ap pl.18:00-18:30 debesīs pacelsies jubilārs „Vinnijs” un vēl trīs gaisa baloni no sporta kluba „99 gaisa baloni”, lai tādējādi nosvinētu šo priecīgo dienu. Lidojumā piedalīsies piloti Arnis Miķelsons, Gints Gailis, Kristīne Vēvere un Inga Igaune. Vienlaikus zināms, ka „Vinnijam” šī būs pēdējā lidojumu sezona, tādēļ šodien ir reta iespēja senioru vēl redzēt lidojumā.

Plānots, ka baloni startēs Jelgavā Kalnciema šosejas vai Loka maģistrāles tuvumā un centīsies pārlidot pāri Jelgavas pilij, savukārt nolaišanās paredzama ārpus Jelgavas robežām Platones-Vircavas ceļa apkaimē.


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
CaCa (aiju_kinjsh@Inbox.lv), 27.11.2008. 23:59:00 (ip:87.110.44.48)
Komentāra reitings: 0

man tas loti interesee!!@!!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
chloroquine phosphate generic

Carmel

MycaviarRok

cheap auto insurance cheap auto insurance quote quote auto insurance affordable auto insurance free auto insurance quotes

Michaleienāktreģistrēties