"Es jūs piespiedīšu mīlēt Raini"

Sandra Zobena, 20.11.2015., 14:03

26. novembrī plkst. 18.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Alberta ielā 12–9, izstādes "Raiņa un Aspazijas dažādās sejas" ietvaros notiks Raiņa un Aspazijas muzeja veidotais pasākums "Es jūs piespiedīšu mīlēt Raini".

"Raiņa un Aspazijas dažādās sejas"Ar stāstījumu par Raiņa un Aspazijas lomu padomju laikos uzstāsies LKA profesors Raimonds Briedis, pēc tam – "Improzoo" improvizācijas teātra spēle (scenārija autore – dzejniece un dramaturģe Inga Gaile).

Vai iekļūšana obligātās literatūras sarakstā daiļdarbu padara mazāk baudāmu? Dramaturgs Gunārs Priede lugu "Es jūs piespiedīšu mīlēt Raini" pabeidza 1973. gadā. Par pamatu lugas nosaukumam kļuva izteikums, kas piedēvēts valdonīgajai, taču talantīgajai latviešu valodas un literatūras skolotājai Ainai Britānei.

Gunāra Priedes lugā Rainis simbolizē gan politisko varu, gan arī garīgo spēku un ētiskos ideālus, taču ikdienas dzīvē tie nereti rada duālas situācijas. Improvizācijas teātra "Improzoo" aktieri apspēlēs mītus par Raini, Raiņa darinātos jaunvārdus, ierakstus dienasgrāmatā un katrā ziņā – mēģinās publiku "piespiest" iemīlēt Raini…

Izstāde "Raiņa un Aspazijas dažādās sejas" Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā būs apskatāma līdz 2016. gada 6. janvārim.

Projektu atbalsta VKKF. Pasākumu atbalsta alus darītava "Valmiermuiža".


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
wonho north koreawonho

RaymondLop

Hello, I lunched a new site with costum scripts to publish latest news and events on finance, currencies and economy. Please leave your comment about my website. You can find the website in my signature. Thanks.

JefferyMig

Fabulous, what a website it is! This blog presents valuable information to us, keep it up.

Donaldromienāktreģistrēties