"Re!Starts" piedāvā Erika Ādamsona noveles "X un Y" pirmatskaņojumu

Laura Elizabete Vanaga, 01.04.2015., 15:07

Latvijas Radioteātra un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības projekts "Re!Starts" piedāvā Erika Ādamsona noveles "X un Y" radioiestudējuma pirmatskaņojumu 6. aprīlī pulksten 17.05 Latvijas Radio 1.

"X un Y"Erika Ādamsona noveles "X un Y" iestudējums ir Latvijas Kultūras akadēmijas studentes Aijas Treijas maģistra darbs režijā. Tas ir īpašs un rets notikums Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un Latvijas Radioteātra vēsturē. Projekta "Re!Starts" aizvadītajā sezonā LKA maģistrantūras studente Aija Treija izrādīja lielu interesi par Radioteātri un saņēma atļauju režijas diplomdarbu veidot Radioteātrī.

Stāsts par negaidīto X un Y satikšanos ir intīms un personisks, neizskaidrojamas mistērijas pilns. "Prāts šī Erika Ādamsona darba priekšā ir bezspēcīgs," saka režisore Aija Treija.

"Kas notika starp X un Y – diviem svešiniekiem – pāris sniegota pavasara vakara stundās? Kur viņiem jāiet? Kāpēc nekur nevar palikt? Kas runā klusuma valodā? Vai mēs vēl jūtam vajadzību atgriezties un ieskatīties savā un otra cilvēka dvēselē? Šie un daudzi citi jautājumi radās darba iestudēšanas procesā. Atbildes atnāca sajūtās," atklāj režisore un aicina arī radio klausītājus sajust un ļauties šim piedzīvojumam.

Galvenās lomas ieskaņojuši aktieri Juris Strenga, Vilis Daudziņš un Ance Muižniece. Pārējās lomās – Dana Lāce, Maija Apine, Gundars Āboliņš, Mārtiņš Brūveris, Intars Rešetins. Radošajā komandā iesaistījušies arī Latvijas Kultūras akadēmijas studenti, Jelgavas Latviešu biedrības amatierteātra aktieri un Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņi. Raimonda Tigula mūzika un atskaņojums, piedaloties Rīgas Saksofonu kvartetam un Ivetai Romancānei.

Diplomdarba vadītāja ir ilggadējā Latvijas Radioteātra režisore Irēna Cērmane.

Iestudējuma skaņu režisore ir Kristīne Zolotorenko, redaktore – Dzintra Matuzāle un producente – Māra Eglīte.

Aicinām sekot līdzi projekta "Re!Starts" aktivitātēm Latvijas Radio interneta vietnē latvijasradio.lv, kā arī sociālajā tīklā Facebook www.facebook.com/RestartsRT.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Plgutgj leanne@aspiretoo.ca :

Hkwlqkg

hctz hydrochlorothiazide

Esmeralda

Ryaxrmm tandreemedley@gmail.com :

Acjptlrienāktreģistrēties