Ik gadu aprīļa beigās Dejas diena aicina radīt savu dejas pieredzi pašam - bez ierobežojumiem, bez maksas

Ina Ločmele, 31.03.2015., 12:13

Šogad "Dejas diena 2015" pasākumu virkne iesāksies ar atjaunotu notikumu - bezmaksas radošajām darbnīcām sestdienā, 25. aprīlī no plkst. 11.00 - 15.00 deju skolas "Dzirnas" telpās.

"Dejas diena 2015"Jebkurš dejotgribētājs, iepriekš piesakoties info@dejasdiena.lv, varēs pievienoties kādai no četrām darbnīcām horeogrāfu vadībā, lai kopīgā procesā radītu īsformāta izrādes un dienu vēlāk, svētdienas vakarā, tās demonstrētu skatītājiem Ģertrūdes ielas teātrī plkst. 19.00. Radošās darbnīcas aptvers teju visas vecuma grupas, tāpēc gan bērni, gan seniori, gan dejas entuziasti, gan dejotāji ar pieredzi varēs atrast sev piemērotu darbnīcu.

Svētdienas garumā, 26. aprīlī norisināsies 27 bezmaksas deju meistarklase 9 deju zālēs Rīgā laika posmā no plkst. 11.00-16.30 Latvijas vadošo laikmetīgās dejas horeogrāfu vadībā dejas izglītības iestādēs, dejas mājās un studijās. Kā pieredzējušam, tā mazliet intriģētiem - visiem būs iespēja pieredzēt dažādus laikmetīgās dejas veidus, kontaktimprovizāciju, klasisko un moderno deju, džeza deju, hip-hop un kaut ko eksotiskāku ,kā Brodvejas mūziklu glamūrīgos soļus, Bolivudas ekspresiju improvizācijas nodarbībā pie Latvijā dzīvojošā indiešu horeogrāfa, brazīļu dejisko cīņu mākslu - capoeira. Bērni varēs izdejoties laikmetīgās un džeza dejas nodarbībās, kamēr māmiņas un tēti ir laipni aicināti apgūt Feldenkraisa metodi par ķermeņa efektīvu izmantošanu kustībās, jo īpaši tajās, ko veicam ikdienā. Ar dažādo meistarklašu saturu, pašiem meistariem, norises vietām un precīzu laika plānu var iepazīties Dejas diena interneta mājās - dejasdiena.lv.

29. aprīlī Kaņepes Kultūras centrs aicina uz Latvijas Kultūras akadēmijas ceturtā kursa horeogrāfu dejas īsfilmām un instalācijām. Kā arī "Dejas diena 2015" notikumu ietvaros rīdziniekus patīkami pārsteigs dejas zibakcijas jeb 'flashmobi' dažādās Rīgas pilsētvides vietās.

Ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā trīs dienu garumā - 27., 28., 29. aprīlī un Cīravā 29. aprīlī ir plānotas daudzšķautņainas dejas aktivitātes.

Tāpat šajā laika posmā notiks vairākas dejas pirmizrādes – projekta "Eju dzīvot deju" ietvaros tapusī Santas Grīnfeldes horeogrāfija "Dejas dienasgrāmata" 27. aprīlī E.Smiļģa teātra muzejā, Elīnas Lutces pirmizrāde "Korpuss" 23., 24.aprīlī Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē, Olgas Žitluhinas horeogrāfija "I say to you:sing!" projekta "E-motional: rethinking dance" ietvaros pirmizrādi piedzīvos 27. aprīlī Liepājā, Līgas Libertes dejas teātra "Meitenes neraud" izrādes 22. un 23. aprīlī DFAB.

Kā ikgadēja tradīcija Latvijā Dejas diena aizsākusies 2006. gadā, kad horeogrāfe Olga Žitluhina ierosināja rīkot svinības par godu UNESCO atzītajai Starptautiskajai Dejas dienai, kuru atzīmē 29. aprīlī visā pasaulē.

Dejas dienas pasākumi un meistarklases paredzētas ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju. Un pavisam noteikti arī tiem, kuri to nekad nav darījuši, vēršot uzmanību dejai kā mākslas formai, tāpat arī kā veselīga un harmoniska dzīvesveida izpausmei.

Dejas dienu ar Rīgas domes atbalstu rīko Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija.

Sadarbības partneri: Ģertrūdes ielas teātris, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Kultūras koledža, deju skola "Dzirnas", deju grupa "Ritms", VEF Kultūras pils, Rīgas Horeogrāfijas vidusskola, I-DEJAS māja.

Plašāk par "Dejas diena 2015" notikumiem www.dejasdiena.lv (no 1.aprīļa).


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
çmim i ulët asnjë ndikim anësor 3dm

Anneshy

Every weekend i used to go to see this website, because i wish for enjoyment, since this this web site conations really pleasant funny material too. สมัคร betflix

Willy

Ronaldruirmienāktreģistrēties