LNMM Izstāžu zāles Arsenāls Radošo darbnīcu iecerēts pārvērst par eksperimenta telpu

Baiba Grīnberga, 19.10.2010., 16:25

Oktobra beigās LNMM izstāžu zāles Arsenāls Radošo darbnīcu iecerēts pārvērst par savdabīga eksperimenta telpu, kurā līdzdarbosies mākslinieks Roberts Koļcovs un ikviens viņa personālizstādes "Botāniķa binoklis" apmeklētājs.

Eksperiments būs mLNMM Izstāžu zāles Arsenāls Radošo darbnīcu iecerēts pārvērst par eksperimenta telpuākslinieka inscenēts pētījums, kur pētāmo objektu katrs skatītājs sajutīs pats.

Roberta Koļcova izteiksmes veids ir kļuvis par raksturīgu un nešaubīgi atpazīstamu mākslinieka rokrakstu. Viņa radošais veikums visvairāk asociējas ar figurālām kompozīcijām, kurās, atsaucoties uz jūgendstila estētiku un līniju ritmu dekorativitāti, dominējošu vietu ieņem eleganta, skaidra līnija. Dažādie tēli iedzīvināti grafikās, stājglezniecības un monumentālās glezniecības darbos.

Pēdējos gados Roberts Koļcovs pievērsies botānikas tematikai, kura kā personiska apjausma par dabā pastāvošo organisko formu mijiedarbību atklājas mākslas darbos. Autora kompozīcijās cilvēka figūra saplūst ar augu valsts motīviem, rodot vienota veseluma sajūtu. Tēli galvenokārt ir sievietes – kā fantastiskas, distancētas būtnes, kas graciozi vienojušās kopīgā kustībā.

Izstādē "Botāniķa binoklis" iecerēts turpināt iesākto tēmu par augu un cilvēku neatdalāmu līdzāspastāvēšanu, tomēr vienlaicīgi mākslinieks vēlas pārsteigt ar speciāli šim projektam radītiem sev netipiskiem darbiem. Izstādes idejas pamatā ir sajūtas par botāniķa – dabas pētnieka klātesamības radīšanu un skatītāju iesaiste autora veidotā pētījuma norisē.

Botānika kā bioloģijas nozare pēta augus un to dzīvības norises. Kā jebkurā zinātnē, arī botānikā nozīmīga loma pieder tehniskajiem palīglīdzekļiem. Roberta Koļcova botāniķis izmanto binokli, ar ko iespējams pietuvināties vizuālajam tēlam un aplūkot to vissīkākajās niansēs. Mākslinieks ir pārliecināts, ka dabā pat vismazākajiem elementiem ir neaptverami liela ietekme uz apkārtējo vidi. Katra mikroskopiskā daļiņa ir spēcīgs impulss, kas izraisa reakciju uz jebkuru organismu, ar ko mijiedarbojas. Tieši tādi paši impulsi ir mākslas darbi, jo ikviens uzlūkots darbs var būtiski izmainīt cilvēka priekšstatu par pasauli. Izstāde "Botāniķa binoklis" aicina aizdomāties par šādu dabisko procesu virkni. Tas ir eksperiments, kurā pētāmais objekts ir nevis mākslas darbs, bet gan pats skatītājs.

Roberts Koļcovs (dz. 1966) beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Tēlniecības nodaļu, studējis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā. Regulāri piedalās izstādēs, pēdējā gada laikā darbus izstādījis Jūrmalas pilsētas muzejā. Roberts Koļcovs ir pazīstams interjera gleznojumu meistars, darbi tapuši sabiedriskajās telpās un privātmājās gan Latvijā, gan ārzemēs. Viņš veidojis ilustrācijas vairākām grāmatām un preses izdevumiem. Mākslinieka darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā, Norvēģijā, Krievijā, ASV, Austrālijā u.c.
Roberta Koļcova personālizstāde "Botāniķa binoklis" ir skatāma no 2010. gada 28. oktobra līdz 21. novembrim.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
çmim i ulët asnjë ndikim anësor 3dm

Anneshy

Every weekend i used to go to see this website, because i wish for enjoyment, since this this web site conations really pleasant funny material too. สมัคร betflix

Willy

Ronaldruirmienāktreģistrēties