Dabas muzejā notiks pasākums "Kazas gads ir klāt!"

Jolanta Bimbere, 06.02.2015., 15:08

Sestdien, 14. februārī, plkst. 14:00 aicinām uz tematisku pasākumu, kurā uzzināsim par iemīļotu un ražīgu mājdzīvnieku – kazu.

"Kazas gads ir klāt!"Dabas muzejā būs iespēja tikties ar Latvijas Kazu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāju Liānu Apini.

Mājas kaza ir kazu ģints pārstāve, kuras priekštece ir savvaļas kaza, kas apdzīvo Tuvos Austrumus un Austrumeiropu. Senākie mājas kazu kauli ir atrasti Gandždarehas neolīta apmetnē Irānā Zāgrosa kalnos, tie ir apmēram 10 000 gadu veci. Kazas audzē, lai iegūtu kazu vilnu, pienu un gaļu.

Muzeja antropoloģijas speciāliste Aili Marnica stāstīs par kazu attīstības vēsturi, kas sākusies vairāku tūkstošu gadu tālā pagātnē, par to priekšteču ienākšanu Latvijas teritorijā un lomu seno cilvēku dzīvē. Latvijas Kazu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Liāna Apine dalīsies zināšanās par kazu turēšanas nozīmi latviešu dzīvē – audzēšanu un garšīgajiem kazas piena produktiem.

Mazajiem muzeja apmeklētājiem būs sarūpēts mīļš pārsteigums – varēs satikt kazlēnu, kura vārda došanas svētkus svinēsim kopā.

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
generic cialis tadalafil

Wendell

Ocwxkrf jameskuang0624@hotmail.com :

Weardht

Pyaziwz tammykudla@sbcglobal.net :

Kfpjuttienāktreģistrēties