Animācijas filmu varoņi runā par invaliditāti

biedrības „Ideju Forums“ projekta vadītāja Liene Jackeviča, 21.04.2009., 19:49

Pasaku portālā pasakas.net izveidota sadaļa Neērtības radībiņām, kurā apskatāmi ievērojamās, Oskara prēmijas guvušās studijas "Aardman Animations" animācijas klipi. Jaunajā sadaļā atrodama plašāka informācija par cilvēkiem ar kustību un uztveres traucējumiem, kuru balsīs runā animācijas filmu varoņi.

Portāla sadaļa tapusi pēc Lielbritānijas vēstniecības iniciatīvas un ar tās atbalstu; tajā izmantoti britu fonda "Leonard Cheshire Disability" materiāli. Ar kampaņu Creature Discomforts (Neērtības radībiņām) fonds ikvienu aicina mainīt savu attieksmi pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – cilvēkiem ar kustību un uztveres traucējumiem. Animācijas klipi stāsta par to, kāda ir ikdiena cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kas viņiem nepieciešams, lai justos labi un ērti. Klipu varoņi mudina ieklausīties tādos svarīgos jautājumos kā vides un izglītības pieejamība, sekss un invaliditāte, un citos. Animācijas klipi tuvāk iepazīstina ar cilvēkiem, kuri dzīvo starp mums, bet kuru piedalīšanās sabiedriskā dzīvē ir apgrūtināta.

Ar Lielbritānijas vēstniecības atbalstu arī Izglītības attīstības centra speciālisti ir sagatavojuši metodisku materiālu animācijas klipu izmantošanai darbā ar bērniem, jauniešiem, vecākiem, aizbildņiem, sociāliem darbiniekiem, pedagogiem un citiem interesentiem. Izglītības iestādes tiek aicinātas izmantot klipus un portālā atrodamo informāciju, lai mācību procesā un ikdienas sarunās runātu par dažādām cilvēku vajadzībām un to, kā palīdzēt cilvēkiem ar īpašām vajadzībām justies ērtāk.

Animācijas klipi pasaku portālā pieejami ar subtitriem latviešu valodā - www.pasakas.net/neertibas_radibinam.

Multiplikācijas filmu sagatavošanu latviešu valodā un materiāla izvietošanu portālā nodrošina biedrība "Ideju forums". Biedrība dibināta 2007.gadā ar mērķi veicināt nacionālās digitālās kultūras attīstību un kultūrvēsturiskā mantojuma pieejamību digitālajā telpā dažādu kopienu, vecumu, sociālo statusu un attīstības līmeņa cilvēkiem.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
çmim i ulët asnjë ndikim anësor 3dm

Anneshy

Every weekend i used to go to see this website, because i wish for enjoyment, since this this web site conations really pleasant funny material too. สมัคร betflix

Willy

Ronaldruirmienāktreģistrēties