Jau piekto reizi tiks pasniegta Aleksandra Čaka balva

Elīna Dambekalne, 23.10.2009., 12:17

27. oktobrī, dzejnieka dzimšanas dienā, plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē notiks svinīgā Aleksandra Čaka balvas pasniegšanas ceremonija, kurā klātesošos ar dziesmām priecēs Mārtiņš Brauns, Niks Matvejevs un Ieva Sutugova.

Jau piekto reizi tiks pasniegta Aleksandra Čaka balva, kuras svinīgā ceremonija tiek rīkota reizi divos gados un ir kļuvusi par svētkiem visiem dzejnieka daiļrades cienītājiem. Šis gads ir nozīmīgs ne tikai balvas apaļās jubilejas dēļ, bet arī tādēļ, ka pirmo reizi balvu saņems četri laureāti.

Nominācijā par mākslinieciski augstvērtīgu un novatorisku Rīgas interpretējumu mākslā žūrijas komisija balvu piešķir Pāvilam Šēnhofam par gleznu ciklu "A. Čaka Rīga" un Edmundam Jansonam ar radošo grupu par animācijas filmu "Pavasaris Vārnu ielā".
Aleksandra Čaka dzejas popularizēšanā nozīmīgu devumu ir snieguši divi tulkotāji – Rauls Čilačava un bulgāru atdzejotāja Aksinija Mihailova – viņiem abiem iznākušas Aleksandra Čaka atdzejas grāmatas.
Aleksandra Čaka balvas pasniedzēji un dibinātāji ir Rīgas dome un A. Čaka biedrība.

Sīkāku informāciju iespējams saņemt pie A. Čaka biedrības priekšsēdētājas Andras Konstes pa tālr.63623595 vai e-pastu - andra.konste@ventspilshouse.lv

Ieejas maksa uz balvas pasniegšanas ceremoniju Ls 1.00.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Plgutgj leanne@aspiretoo.ca :

Hkwlqkg

hctz hydrochlorothiazide

Esmeralda

Ryaxrmm tandreemedley@gmail.com :

Acjptlrienāktreģistrēties