Aktīvākie Latvijas jaunieši aicināti uz tasi tējas

Dace Kristiāna Ūdre, 07.09.2010., 11:13

Š. g. 11. septembrī Esplanādē "Jauniešu konsultācijas" sadarbībā ar LR Izglītības un zinātnes ministriju rīko "Tējas pēcpusdienu aktīviem jauniešiem".

Tējas pēcpusdienaAktīvākie Latvijas jaunieši aicināti uz tasi tējas paredzēta jaunatnes organizāciju jaunajiem līderiem, kā arī citiem interesentiem, kuri vēlas iesaistīties nevalstiskajā sektorā. Aktivitāte notiks šo sestdien notiks no plkst.13.00 līdz 17.00, Esplanādē, "Jauniešu mēneša" pasākuma "Iesaisties un vinnē!" ietvaros.

Tējas pēcpusdienu mērķis ir informēt jauniešus par brīvprātīgo darbu un iecerētajiem pasākumiem Eiropas brīvprātīgā darba gadā (2011), savstapēji iepazīties dažādām jaunatnes organizācijām un jauniešiem, kuri vēlas uzsākt savu darbību nevalstiskajā sektorā. Pasākuma rezultātā paredzēts izveidot mērķtiecīgu un ciešu organizāciju sadarbību un izstrādāt reālas idejas nepieciešamajiem pasākumiem jauniešu nodarbinātības un līdzdalības lēmumu pieņemšanas procesā veicināšanai 2011. gada ietvaros.

"Tējas pēcpusdienas" koordinatore Liene Vītola: "Mums ir jāparāda jauniešiem, ka Latvijā ir nākotne, ka vēl ir cilvēki, kas nav "nokāruši galvas", bet strādā brīvprātīgi un gūst pieredzi sabiedriskajās aktivitātēs, lai kļūtu par līderiem un un vienlaikus celtu savu konkurētspēju darba tirgū! "Tējas pēcpusdiena aktīviem jauniešiem" iecerēta kā neformāla papildus akcija un pieredzes apmaiņas tikšanās "Jauniešu mēneša" pasākuma "Iesaisties un vinnē!" apmeklētājiem, vienkopus pulcējot aktīvākos Latvijas jauniešus un jaunos līderus. Tējas pēcpusdienas laikā jauniešiem būs iespēja nobaudīt tēju un gardus cepumus, satikt domu biedrus, uzzināt informāciju par brīvprātīgo darbu, spēlēt ledus laušanas spēles, klausīsies jauno līderu veiksmes stāstos, tādējādi gūstot patiesas un pozitīvas emocijas un motivāciju iesaistīties brīvprātīgajā darbā."

Kā norāda pasākuma koordinatore, tējas pēcpusdienas no š.g. augusta līdz oktobrim īsteno projekta "Brīvprātīgā darba akadēmija" brīvprātīgie jaunieši, kuri ar savu piemēru pasākuma apmeklētājiem vēlas parādīt, cik liela pievienotā vērtība ir nevalstiskā sektora aktivitātēm jauniešu personīgajai izaugsmei un veiksmīgākai karjeras attīstībai nākotnē. Tējas pēcpusdienu rezultātā iecerēts izveidot ciešu sadarbību starp jaunatnes organizācijām, tādējādi apvienojot kopīgus spēkus mērķtiecīgām nevalstiskā sektora aktivitātēm Eiropas brīvprātīgā darba gada ietvaros 2011. gadā.

Tējas pēcpusdienas apmeklējums ir brīvā formā. Jautājumu gadījumā vērsties pie "Tējas pēcpusdienas aktīviem jauniešiem" koordinatores Lienes Vītolas: viitola.liene@gmail.com, tel.25971409.

Tējas pēcpusdienas tiek rīkotas projekta "Brīvprātīgā darba akadēmija" ietvaros. Projekta "Brīvprātīgā darba akadēmija" laikā tiks apkopoti 10 labas prakses piemēri par jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesā, izdots žurnāls par brīvprātīgo darbu, organizētas apmācības 30-40 jauniešiem no nevalstiskajām organizācijām, noorganizētas 4-6 pieredzes apmaiņas tikšanās ar apt.40 organizāciju jauniešiem, kā arī īstenoti 85 - 100 semināri vidusskolās visā Latvijā, par brīvprātīgā darba perspektīvām informējot 4000 – 7000 jauniešus. Projekta vispārējais mērķis ir veicināt brīvprātīgā darba attīstību, atzīšanu un pieprasījumu jauniešu, uzņēmēju un valsts iestāžu vidū, veidojot kopīgas sadarbības un risinot jauniešu nodarbinātības jautājumus.

Projekts tiek īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2010. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Projektu "Brīvprātīgā darba akadēmija" īsteno nevalstiska organizācija "Jauniešu konsultācijas", kura ir ieguvusi labu reputāciju, īstenojot tādus profesionālās orientācijas pasākumus kā raidījumu cikli televīzijā "Kurp dodies?" un "Pielaiko profesijas!""Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa", portāls "Prakse.lv" un profesionālās orientācijas žurnāls "Veiksmes Formula", kā arī semināru cikls mācību iestādēs "Jaunietis darba tirgū".
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
hctz hydrochlorothiazide

Esmeralda

Ryaxrmm tandreemedley@gmail.com :

Acjptlr

Jvgghut tandreemedley@gmail.com :

Jhzdjvmienāktreģistrēties