5. septembrī "Nāc un piedalies"

Indra Vilde, 01.09.2010., 10:21

5. septembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 Vērmanes dārzā notiks tradicionālais pasākums "Nāc un piedalies".

Pasākumā darbosies radošās darbnīcas un tiks prezentēti Rīgas bērnu un jauniešu centru un sporta iestāžu piedāvātie interešu pulciņi un sporta aktivitātes. Bez tam būs iespēja izmēģināt savus spēkus uz kāpšanas sienas, piedalīties zīmodziņu vākšanas stafetē un šķēršļu joslas pārvarēšanā, līdzdarboties radošajās darbnīcās, kā arī pieteikties kādā no interešu pulciņiem. Pasākuma dalībniekus visas dienas garumā priecēs bērnu un jauniešu deju un muzikālu priekšnesumu koncerts.

Īpašu pārsteigumu sarūpējusi "Putnu fabrika Ķekava" mazajiem apmeklētājiem piedāvājot "Mazo pavāru skoliņu". SIA RK "VILORI" aicinās ikvienu pasākuma dalībnieku gatavot radošas, atraktīvas atklātnītes un grāmatzīmes, bet Bērnu un jauniešu centra "Attīstība" Rīgas Ledus teātra studija aicinās uz grimma darbnīcu. Parkā darbosies arī saldējuma stendi, piepūšamās atrakcijas, un būs pieejamas daudzas izzinoši, atraktīvas pieturas.

Rīgā pavisam darbojas 13 interešu izglītības iestādes, ar kopējo audzēkņu skaitu vairāk kā 25 tūkstoši. Interešu izglītības centros bērni un jaunieši vecumā no 3 līdz 25 gadiem var attīstīt savas spējas dažādos interešu pulciņos – mākslinieciskās pašdarbības, tēlotājmākslas, dabaszinību, tehniskās jaunrades un sporta kolektīvos. Tāpat interešu izglītība tiek piedāvāta visās Rīgas vispārizglītojošajās skolās.

Tā kā bērnu un jauniešu centri ir pašvaldības interešu izglītības iestādes, tad par dalību šajos pulciņos bērnu vecākiem jāmaksā saskaņā ar Rīgas domes saistošajiem noteikumiem par maksas pakalpojumiem interešu izglītības iestādēs, kur noteikta maksimālā dalības maksa: kultūrizglītojoša rakstura pulciņos līdz 5 latiem, tehniskajā jaunradē - līdz 10 latiem, sporta dejās līdz 15, bet sporta pulciņos līdz 6 latiem mēnesī, bet ir ļoti daudzi pulciņi, kuros par nodarbībām nav jāmaksā. Vecāku finansējums galvenokārt paredzēts mācību procesam nepieciešamo materiālu un inventāra iegādei (papīrs, otas, krāsas, treniņtērps, tenisa raketes utt.). Visi interešu izglītības centri un sporta iestādes skolu brīvlaikos organizē nometnes, kurās piedalīties var tikai tie bērni un jaunieši, kuri visa gada laikā apmeklējuši konkrētās iestādes un tās pulciņus.

Septembris Rīgā tradicionāli jau vairākus gadus tiek pasludināts par Jauniešu mēnesi. Ar Rīgas pašvaldības atbalstu, Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar dažādām komercstruktūrām, nevalstiskajām organizācijām un jauniešu apvienībām septembrī organizē vairākus pasākumus, kuri apvienoti Jauniešu mēnesī un orientēti uz interesantu, saturīgu brīvā laika pavadīšanu, kā arī uz jauniešu aktīvu līdzdalību un izklaidi. Jauniešu mēneša pasākumos jauniešiem un bērniem dota iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, iepazīties ar dažādu jaunatnes organizāciju darbību, apmeklēt seminārus un ideju talkas, iesaistīties sportiskās aktivitātēs. Šogad organizatori, tajā skaitā jaunieši paši, ir meklējuši iespējas papildināt septembra programmu ar Jauniešu mēnesim līdz šim neraksturīgām aktivitātēm, taču neizpaliks arī tradicionālie pasākumi.

www.jauniesumenesis.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
chloroquine phosphate

Lashonda

Rvebleb craig.farnsworth@ethernovia.com :

Mksfmhi

buy viagra online

Nellieienāktreģistrēties