Saruna par mākslu ar Inesi Indāni

Katrīna Leiškalne, 04.12.2015., 15:09

Fonds "Mākslai vajag telpu" izveidojis video stāstu sēriju par Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja nepieciešamību, kā arī par mākslas nozīmi cilvēku dzīvē. Video sēriju papildina saruna ar zīmolvedi Inesi Indāni.

Inese IndāneInese Indāne ir pārliecināta, ka atšķirībā no mūsu ikdienas ritma, kur ir lineārais laiks, telpā kurā ir māksla valda sakrālais laiks. Cilvēks atrodoties šādā telpā pārvēršas, jo nokļūst citā vērtību pasaulē. Skatītājs iepretim mākslas darbam iegūst bijības pilnas attiecības.

"Manuprāt, Rīgā muzeji ir par maz, sevišķi tādi, kas būtu tendēti un fokusēti uz nākotni, kam būtu vēlme saglabāt priekš nākamajām paaudzēm kādu vēstījumu tieši no šī laika," saka Inese Indāne. Mēs reizēm esam pārlieku fokusēti uz pagātni vai nākotni. Bet kas fiksē to, kas notiek šobrīd? Kā mēs varēsim mūsdienu mākslu nodot nākošajām paaudzēm? Inese uzdod šos retoriskos jautājumus aicinot paraudzīties uz šo situāciju ar lielāku atbildību, jo "muzejs - tā ir ne tikai nepieciešamība, tā ir mūsu atbildība. Nevis tikai savā priekšā, ber arī visu nākamo paaudžu priekšā."

Domu, ka Pēckara un mūsdienu mākslas muzejs varētu atrasties pašreizējā RTU ēkā, Kaļķu ielā 1, Inese vērtē ļoti pozitīvi, jo primāri ir jāapdzīvo vide, kas jau ir, piešķirot esošajām ēkām jaunu elpu, nevis jāceļ tikai jaunas. Indāne saredz, ka pateicoties atrašanās vietai, šis muzejs veidotu labu dialogu un kontekstu gan ar Okupācijas muzeju, gan pārējo apkārtējo vidi un rezultātā izveidotos ļoti spēcīgs vaibsts pilsētas sejā.

Cilvēki nereti jautā vai vajadzīga atsevisšķa telpa mākslai. Inese Indāne ir viennozīmīgi pārliecināta, ka jā. Jo tā ir cieņa pret mākslu un vietu, kur Tu atrodies un iespējams tas mums visiem ļaus ar lielāku cieņu izturēties pašiem pret sevi un savu telpu.

Fonds "Mākslai vajag telpu" tika dibināts ar mērķi panākt Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja uzcelšanu Rīgā. Kā vispiemērotāko vietu šādam muzejam fonds saredz RTU ēku Kaļķu ielā 1. Muzeja pamatfunkcijas būs veicināt Latvijas mākslas procesu aktivitāti, valsts konkurētspējas un nācijas identitātes stiprināšanu, tūrisma industrijas un mākslas izglītības attīstību, kā arī integrētas kultūras telpas izveidošanu Rīgā kā Baltijas kultūras galvaspilsētā. Iniciatīvas uzsācēji uzskata, ka mūsdienu mākslas muzeja izveidošana ir valsts prestiža jautājums, viens no valsts identitātes simboliem, kas liecina par nācijas kultūras pašapziņas līmeni.

Video apskatāms "Mākslai vajag telpu" youtube profilā youtu.be/jQWe6oO6G0U. Video tapis sadarbībā ar Rīgas Brīvostas pārvaldi.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Woman 'brawled on the floor with her female friend after. 'Popular' PE teacher, 25, pleads guilty to having sex. Michelle Obama laments how her husband wore the exact. wholesale jerseys cheap jerseys wholesale jerseys

Albertina

"We call him 'Pound for Pound' because we don't think anyone in the country pound for pound is as good as he is," Smart said. "He is diminutive but has a big heart. nfl jerseys wholesale nfl jerseys nfl jerseys

Darrel

The kids texting totally depended on the point guard to steer their steps while they were texting on the move and effectively blind to their suroundings They never paused walking even for a moment whild texting with their phones. wholesale jerseys cheap jerseys cheap nfl jerseys

Christopherienāktreģistrēties