Izstāde "Viena diena Ogres rajonā" Latvijas Fotogrāfijas muzejā

muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Boluža, 03.04.2009., 16:40

No 8. aprīļa līdz 3. maijam Latvijas Fotogrāfijas muzejā apskatāma foto akcijas "Viena diena Ogres rajonā. 2008" izstāde. Ekspozīcijā, kas iekārtota divos ēkas stāvos, ietvertas dažādu autoru aptuveni septiņdesmit fotogrāfijas.

ogerPirmo reizi foto akcija Ogrē notika 1988.gadā, kad to ierosināja toreizējais kluba vadītājs fotogrāfs Egons Spuris gadu pēc akcijas "Viena diena Latvijā. 1987" norises. Pēc divdesmit gadiem foto klubs "Ogre" un Ogres Vēstures un mākslas muzejs kopā pulcināja sešdesmit sešus autorus - gan pirmās akcijas dalībniekus, no kuriem vairums atsaucās arī šoreiz, gan citus šobrīd aktīvi strādājošus fotogrāfus no visas Latvijas -, lai 23. maijā dokumentētu Ogres rajonu: iedzīvotājus, norises, vietas.
Darbu atlasi veica fotogrāfi Andrejs Grants, Gundega Deģe un Vitauts Mihalovskis. Izstādei izvēlētās fotogrāfijas apliecina pavasarīgu prieku un dzīves krāsainību, kas gluži kā dzeņa vēders ietver gan gaišākus, gan tumšākus toņus. Aigars Jansons fiksējis podnieka Jāņa Zviedra darbošanos, Normunds Mežiņš – helikoptera MI-17 ekipāžu, Andris Tenass – zivju audzētavu Tomē. Katrs autors atradis citādu skatupunktu, no kura vērot iedzīvotāju raibo sadzīvi.
Foto klubs "Ogre" izveidots 1969. gadā. Tā mākslinieciski vadītāji bijuši Ziedonis Krūmiņš, Aleksandrs Zobens, Egons Spuris, Raimo Lielbriedis, šobrīd – Vitauts Mihalovskis. Iknedēļas tikšanās reizēs un izstādēs klubs kopā pulcē aptuveni trīsdesmit biedrus.

Izstādes atklāšana: trešdien, 8. aprīlī plkst. 17.00 Latvijas Fotogrāfijas muzejā

Ceturtdien, 16. aprīlī plkst. 17.00 muzejā norisināsies pasākums "Viena diena Latvijas vēsturē". Fotogrāfs Gunārs Janaitis, viens no akcijas "Viena diena Latvijā. 1987" organizatoriem, stāstīs par tās norisi pirms vairāk kā divdesmit gadiem un rādīs tā laika fotogrāfijas, savukārt Vitauts Mihalovskis, foto kluba "Ogre" vadītājs, raksturos Ogrē notikušo akciju. Pēc diskusijas interesentiem būs iespēja noskatīties Ogres Televīzijas sagatavoto īsfilmu "Viena diena Ogres rajonā. 2008". Ieeja – bez maksas.


Muzeja darba laiks:
trešdien, piektdien, sestdien un svētdien: 11 – 17,
ceturtdien: 12 – 19, oger
pirmdien un otrdien: slēgts

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
hctz hydrochlorothiazide

Esmeralda

Ryaxrmm tandreemedley@gmail.com :

Acjptlr

Jvgghut tandreemedley@gmail.com :

Jhzdjvmienāktreģistrēties