Variācijas par tēmu Juris Toropins. Glezniecība

Nataļja Sujunšalijeva, LNMM reklāmas un informācijas sektora vadītāja, 08.05.2009., 16:40

2009.gada 17.maijā plkst. 15:00 mākslas zinātniece Irēna Bužinska aicina visus interesentus uz Svētdienas sarunu muzejā par gleznotāju Juri Toropinu. Tikšanās notiks Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Mazajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a) mākslinieka personālizstādē Variācijas par tēmu.

toropinsGleznotājs Juris Toropins (dz. 1952) pieder pie vidējās paaudzes māksliniekiem, kas konsekventi strādā dekoratīvās ainavas žanrā. Personālizstādē, kas vēl līdz 24.maijam ir apskatāma LNMM Mazajā zālē, ir iekļautas autora pēdējo piecu gadu laikā radītās vairāk nekā 20 kompozīcijas. Tās ir variācijas par vienu tēmu – ļoti vispārināti tvertu dabas tēlojumu ar gleznotāja audekliem raksturīgiem elementiem – Sauli, dažiem kokiem priekšplānā un debesīm.

Juris Toropins ir virtuozs noskaņu un atmosfērisku iespaidu meistars, balansējot uz robežas starp gleznieciski risinātu dabas ilūziju un "tīru glezniecību", kas atbrīvota no jelkāda sižeta. Lai panāktu vieglumu un caurspīdīgumu, kas arī rada gaismas un gaisa efektu, nereti krāsas tiek klātas ļoti plānā kārtā. Intensīva faktūru saspēle tiek izmantota kā akcents un kalpo visumā harmoniskas krāsu saskaņas radīšanai.


Izglītības programmas Svētdienas sarunas muzejā ietvaros Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā skatītājiem iespēju tikties ar izstādes kuratori Irēnu Bužinsku, kura novadīs ekskursiju izstādē, stāstot par Jura Toropina daiļrades metodi un uz konkrētiem piemēriem raksturojot viņa individuālo radošo stilu.

Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Aicināti visi! Mēs Jūs gaidām!
Plašāk par izstādi lasiet LNMM mājas lapā: www.lnmm.lv/lv/lnmm/izstades/maza.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
hctz hydrochlorothiazide

Esmeralda

Ryaxrmm tandreemedley@gmail.com :

Acjptlr

Jvgghut tandreemedley@gmail.com :

Jhzdjvmienāktreģistrēties