Unikālā izstādē iepazīstina ar apbrīnas vērtām Latvijas idejām

Linda Vecvagare, 24.04.2015., 11:02

Izstādi "Apbrīnas vērtas Latvijas idejas" var aplūkot no 22. aprīļa t/c "Origo" brīvdabas galerijā.

Izstāde "Apbrīnas vērtas Latvijas idejas"Lady Gaga, Madonna, filmas "Superman Returns" veidotāji, The Huffington Post, Kembridžas Universitāte – tie visi veiksmīgi izmanto Latvijā radītas idejas, bet cik daudz mēs paši zinām par saviem uzņēmumiem un visā pasaulē uzmanību ieguvušām Latvijā radītām idejām? T/c "Origo" piedāvā iepazīties ar 11 pasaulē plašu rezonansi ieguvušām pašmāju idejām izstādē "Apbrīnas vērtas Latvijas idejas", kas tapusi sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu un no 22. aprīļa apskatāma 450 m2 plašajā tirdzniecības centra brīvdabas galerijā.

Lai vēlreiz atgādinātu Latvijas iedzīvotājiem par mūsu sasniegumiem, kā arī lai par latviešu idejām informētu ārzemju viesus, kas ir bieži t/c "Origo", tai skaitā brīvdabas galerijas apmeklētāji, t/c "Origo" sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu veidotā izstādē iepazīstina ar idejām, kas, pārstāvot dažādas jomas, nesušas Latvijas vārdu pasaulē. "Latvijā radīta virkne inovatīvu un pasaules līmenī konkurētspējīgu ideju, bet cik daudz mēs paši par tām zinām? Izveidojot šo izstādi, vēlamies ikvienam atgādināt, ka esam gudri, radoši un konkurētspējīgi. Tieši tirdzniecības centra "Origo" atrašanās vietas dēļ vēl plašākai sabiedrības daļai būs iespēja iepazīt stāstu par Latviju – caur tās radītajiem zīmoliem un talantīgajiem cilvēkiem,"stāsta tirdzniecības centra "Origo" menedžeris Aleksandrs Ņemirovskis.

To, ka Latvija var lepoties ar uzņēmīgiem, gudriem un radošiem cilvēkiem, pierāda tas, ka ar Latvijā radītām idejām esam pārsteiguši visu pasauli. Latvijā ražotus mikrofonus izmanto pasaules līmeņa estrādes zvaigznes, tieši latvieši radījuši pasaulē pirmo pašsekojošo bezpilota lidaparātu un iestudējuši pirmo lidošanas šovu, tāpat mūsu valstī radusies ideja par unikālu izejmateriālu – dzintara diegu un latvieši bijuši pirmie Dakāras sacensību vēsturē, kas sasnieguši finišu ar elektroautomobiļa ekipāžu.

Fotoizstādē "Apbrīnas vērtas Latvijas idejas" t/c "Origo" apkopojis šos un vēl citus inovatīvu un pasaules līmenī konkurētspējīgu ideju stāstus, kas sniedz ieskatu mūsu valsts sasniegumos – vertikālie vēja tuneļi "Aerodium", bezpilota lidmašīnas "AirDog", dizaina trauki "an&angel", cirvji un naži "Autine", zinātnes jaunums "Dzintara diegi", e-grāmatu aplikācija "Fabula", datu vizualizācijas rīks "Infogr.am", mikrofoni "JZ Microphones", rallijreida un elektroniskās piedziņas automobiļi "OSCar" un "eO", dizaina apģērbi "QooQoo" un autentiskas "Whitehall" koka laivas, kuras ražo "Mr. Magpie Boat workshop".

"Šī gada pirmajā pusgadā Latvija ir prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē, tādēļ šis ir īstais laiks, lai apkopotu un vēlreiz atcerētos to, ar ko varam lepoties. Latvija ir bagāta ar inovatīvām idejām, kas pārsteigušas cilvēkus visā pasaulē, tādēļ īpaši svarīgi ir arī pašiem tās apzināt un godināt. Prieks, ka izstādē arī plašāka sabiedrības daļa ieraudzīs, ka Latvijā rodas daudzas nozīmīgas idejas, kas spēj iemantot plašu atpazīstamību gan Eiropā, gan pasaulē," atzīst Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta direktore Kristīne Pommere.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
generic cialis tadalafil

Wendell

Ocwxkrf jameskuang0624@hotmail.com :

Weardht

Pyaziwz tammykudla@sbcglobal.net :

Kfpjuttienāktreģistrēties