Tikšanās ar māksliniekiem Latvijas laikmetīgās grafikas izstādē "Vielmaiņa"

Deniss Fedotovs (deni2s), 24.09.2009., 18:10

Svētdien, 2009.gada 4.oktobrī, plkst. 15:00 visi interesenti tiek aicināti uz tikšanos un Svētdienas sarunu muzejā ar māksliniekiem – jaunatklātās laikmetīgās grafikas izstādes Vielmaiņa dalībniekiem Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a, Rīgā).

"Vielmaiņa"Laikmetīgās grafikas izstādes "Vielmaiņa" ideja tapusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā, un tās kurators ir mākslinieks Juris Petraškevičs. Lielākā daļa autoru ir Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studenti. Ekspozīcijā pārstāvēti arī ļoti labi pazīstami autori ar bagātu pieredzi šajā medijā (Guntars Sietiņš, Vladislavs Grišins, Juris Petraškevičs). Tāpat izstādē piedalās mākslinieki, kas tradicionāli strādā citos mākslas veidos, bet apliecinājuši sevi ar talantīgiem grafikas darbiem (Kristaps Ģelzis, Helēna Heinrihsone).

"Vielmaiņa"Apskatāmo darbu formas un tehnikas aptver plašu atšķirību amplitūdu, atspoguļojot kontrastus starp autoriem gan ideju, gan izpildījuma kontekstā. Jau ierastajās grafikas tehnikās izstrādātās kompozīcijas mijas ar multimediāliem darbiem, un jautājums par to, cik tālu sniedzas robežas grafikas mākslā un vai robežas radošajā procesā pastāv vispār, joprojām ir diskutējams.

Izstādes bioloģiski skanošais nosaukums "Vielmaiņa" radies no asociācijām ar dažādu vielu asimilāciju organismā, tikai šoreiz tas vairāk gan saistās ar fiziski netaustāmām lietām (ja par tādām neuzskata paša mākslas darba fizisko formu), kuras savstarpēji reaģējot veido kultūru, mākslu un tās mijiedarbību sabiedrībā. Uzlūkojot to no šāda aspekta, jāmin, ka, cik vielas, ko uzņemam, un reakcijas, kas izveidojas to rezultātā, ir dažādas, tik daudz dažādu lietu arī mūsu domu pārstrādei piedāvā šī izstāde, izraisot individuāli jeb subjektīvi dažādus apsvērumus un, iespējams, pat apvērsumus. Protams, šeit runa ir par radošā procesā attēlotām reakcijām, ar visām no tā izrietošajām sekām.

"Vielmaiņa"LNMM izglītības programmas Svētdienas sarunas muzejā ietvaros apmeklētājiem tiek piedāvāta vienreizēja iespēja iepazīties gan ar jaunajiem, gan ar plašu starptautisku atzinību guvušajiem māksliniekiem, kuri turpina latviešu grafikas tradīcijas un bagātina šo seno mākslas veidu ar jaunajām tehniskajām iespējām un laikmetīgām tēmām. Brīvās sarunas gaitā tiks apskatīta izstādes ekspozīcija, pievēršoties konkrētajiem autoriem un viņu darbiem.

Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Aicināti visi! Mēs Jūs gaidām!

Plašāk par izstādi lasiet LNMM mājas lapā: www.lnmm.lv/lv/lnmm/izstades/baltazale.

Izstādi iespējams apmeklēt līdz 2009.gada 8.novembrim.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Terrifcic work! That is the type of info that are meant to be shared around the net. Disgrace on Google for noww not positioning this post upper! Come on over and consult with my website . Thanks =) pemilihan peluang taruhan 2019 web page presidential election bets

Lorie

I visited several web sites however the audio feature for audio songs current at this website is genuinely excellent. Biathlon ets website olahraga online

Armand

wendienāktreģistrēties