Tikšanās ar Leonardu Laganovski viņa personālizstādē "Normāli"!

Nataļja Sujunšalijeva, LNMM reklāmas un informācijas sektora vadītāja, 16.04.2009., 11:28

2009.gada 26.aprīlī plkst. 15:00 mākslas interesenti tiek aicināti uz Svētdienas sarunu muzejā ar pazīstamo mākslinieku Leonardu Laganovski. Tikšanās notiks Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Vecrīgā, Torņa ielā 1), kur no 17.aprīļa līdz 31.maijam būs aplūkojama plašākā mākslinieka personālizstāde Normāli!. Vadīs Sarunu izstādes kuratore Eva Rotčenkova. Aicināti visi!

laganovskisLeonards Laganovskis (dz. 1955) Latvijas mākslā pazīstams kā konsekvents konceptuālisma un postmodernisma pārstāvis, kura radošais talants izpaužas vairākās jomās – zīmējumā, fotogrāfijā, objektu mākslā, glezniecībā. Absolvējot Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļu, mākslinieks jau 20.gadsimta 80.gados sadarbojās ar Neierastu sajūtu restaurēšanas darbnīcu un Hardiju Lediņu, rīkojot un noformējot pirmās diskotēkas Rīgā. Svarīgi atzīmēt Laganovska dalību 1988.gadā Rietumberlīnes galerijā notikušo latviešu mākslinieku grupas izstādi ar nosaukumu "Rīga – latviešu avangards" un tai sekojošo sadarbību ar citām Berlīnes galerijām (Wewerka un Barbara Weiss). No 2003. līdz 2005.gadam Leonards Laganovskis bija Rīgas pilsētas galvenais mākslinieks.

Būtiska loma mākslinieciskā rokraksta tapšanā bijusi rakstītajam tekstam, literatūrai un līdz ar to arī valodai kā unikālam sazināšanās veidam, ko augstākā mērā izkopuši vienīgi cilvēki. Leonards Laganovskis pēta valodas un tās vizualitātes jeb teksta satura un tā vizuālās uztveres attiecības. Latvijas mākslas telpā tekstualitātes un vizualitātes attiecību jautājumu risināšanai netiek pievērsta tik liela uzmanība kā Rietumu valstīs, kur konceptuālā māksla kā virziens ienācis jau kopš 1970.gadiem.
Leonards Laganovskis regulāri rīkojis personālizstādes dažādās galerijās, piedalījies izstādēs kā Latvijā, tā ārzemēs, ieguvis atzinību, tomēr tik apjomīga personālizstāde kā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls māksliniekam ir pirmā. Skatītājiem ir iespēja iepazīties gan ar nozīmīgākajiem iepriekšējos gados tapušajiem, dažādās tehnikās izpildītajiem Leonarda Laganovska darbiem, gan ar autora jaunāko sniegumu, tā zināmā mērā gūstot iespaidu par mākslinieka daiļradi kopumā.

LNMM izglītības programmas Svētdienas sarunas muzejā ietvaros apmeklētājiem tiek piedāvāta unikāla iespēja tikties ar mākslinieku un atklāt Leonardu Laganovski kā interesantu un asprātīgu personību, piedalīties autora vadītajā ekskursijā ekspozīcijā, kad viņš stāstīs par savu mākslu un komentēs redzamos darbus.
Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Aicināti visi! Mēs Jūs gaidām!
Plašāk par izstādi lasiet LNMM mājas lapā: www.lnmm.lv/lv/arsenals/expoz.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
chloroquine phosphate generic

Carmel

MycaviarRok

cheap auto insurance cheap auto insurance quote quote auto insurance affordable auto insurance free auto insurance quotes

Michaleienāktreģistrēties