Tikšanās ar Andri Eglīti viņa personālizstādē "Lietu kārtība"

Nataļja Sujunšalijeva, LNMM reklāmas un informācijas sektora vadītāja, 30.04.2009., 00:57

2009.gada 10.maijā plkst. 15:00 mākslas zinātniece Diāna Barčevska aicina visus interesentus uz Svētdienas sarunu muzejā ar mākslinieku Andri Eglīti.

eglitisAndra Eglīša personālizstāde "Lietu kārtība" tagad ir skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā (II stāvā, Torņa ielā 1, Vecrīgā).

Jaunā mākslinieka Andra Eglīša (dz. 1981) personālizstādi Lietu kārtība veido divas neatkarīgas daļas. Viena no tām ir telpiski tēlniecisks veidojums ar nosaukumu "Luxury replica ("… un augstākās priedes pēc lauzuma...")". Otra ir gleznu cikls "Lietu kārtība", kas būvējas no daudziem neliela izmēra sadzīvisku fragmentu gleznojumiem, katram darbojoties par sevi un vienlaikus veidojot vienu kopīgu tēlu.
Andris Eglītis ir viens no veiksmīgākajiem jaunās paaudzes gleznotājiem, vizuālās mākslas izstādes Rudens 2007 laureāts, kas par personālizstādi 2008.gadā Zem debess juma tika izvirzīts nozīmīgai Purvīša balvai laikmetīgajā vizuālajā mākslā un bija astoņu mākslinieku vidū, kas pretendēja to saņemt.
Kaut arī Andris Eglītis izmanto klasiskus izteiksmes paņēmienus, viņa glezniecībai piemīt laikmetīgajai mākslai raksturīgā konceptualitāte, kas vizualizē iespējamo jaunas realitātes vīziju un mūsdienu cilvēka dzīves izjūtu.
"Atšķirībā no vispārpieņemtajām tendencēm attēlu kultūrā šodien, Andris Eglītis neaizraujas ar savu izpausmju spektra dažādošanu. Tūlītējs efekts un sakāpināta intensitāte palīdz radīt "apskaidrības mirkļus ikdienišķās detaļās", kā to definējis pats mākslinieks," – gleznotāja jaunradi raksturo zviedru izcelsmes kuratore un kritiķe Marija Linda.
Pats autors komentē savu jauno projektu šādi: "... gadījās lasīt Sv. Augustīna "Atzīšanās", kur sastaptā frāze "Tu esi noteicis, un tā tas ir, ka katra nesakārtota dvēsele ir pati sev sods" šķita lieliski piemērota, lai kļūtu par izstādes moto, jo mani darbi pamatā ir meklējumi kā veiksmīgāk sadzīvot ar sevi un pasauli.".
LNMM izglītības programmas Svētdienas sarunas muzejā ietvaros apmeklētājiem tiek piedāvāta lieliska iespēja iepazīties ar pašu gleznotāju un atklāt Andra Eglīša radošo ideju pasauli, piedalīties autora vadītajā ekskursijā ekspozīcijā, kad viņš stāstīs par savu mākslu un komentēs redzamos darbus.
Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Aicināti visi! Mēs Jūs gaidām!

Plašāk par izstādi lasiet LNMM mājas lapā: www.lnmm.lv/lv/arsenals/radosadarbnica.
Izstādi iespējams apmeklēt līdz 2009.gada 31.maijam.

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Uwugbin kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Hyepnzf

Fgifvoj peterdennis@ivieconsultingfirm.com :

Lgvzqyl

Fjkkcac kellydennis@ivieconsultingfirm.com :

Bhkffztienāktreģistrēties