Tēlniecības izstāde Liepājā

Egons Peršēvics, 05.08.2015., 14:45

Jau pēc nedēļas, 7. augustā plkst. 17.00 Kurzemes lielākajā izstāžu zālē – Liepājas muzejā tiks atklāta viena no pēdējos gadu desmitos vērienīgākajām mūsdienu profesionālās tēlniecības izstādēm – Egona Peršēvica personālizstāde "мāксла", kas līdz pat 13. septembrim apmeklētājiem bez maksas būs pieejama jaunās Liepājas koncertzāles "Lielais Dzintars" rīkotā mākslas foruma "Atklāj savu dzintaru!" ietvaros.

Egona Peršēvica personālizstāde "мāксла""Ar nepacietību gaidu izstādes atklāšanu, jo sakarā ar to apkārt notiek liela šūmēšanās – gan par jau iepriekš par provokatīvu nosaukto darbu, gan izstādes nosaukumu, par ko Liepājas muzejs pat ir saņēmis protestu no valsts institūcijām," stāsta Egons Peršēvics.

Izstādes atklāšanu atbalsta alus darbnīca "Labietis", savukārt ar savu priekšnesumu uzstāsies ukraiņu trompetists un komponists Oleksijs Demčenko, kas speciāli tēlniekam Egonam Peršēvicam ir uzrakstījis svētku fanfaras.

Pēc Liepājas muzeja īpaša aicinājuma tēlnieks Egons Peršēvics ir sagatavojis Liepājai veltītu apjomīgu personālizstādi. "Lai gan skaitliski izstādē darbu nebūs daudz, taču tie visi ir lielformāta un katrs ir pietiekami asociatīvi un telpiski spēcīgs, lai būtu pats savas izstādes vērts," saka tēlnieks. Liepājā nav daudz profesionālu tēlnieku, tādēļ tik apjomīga, tieši tēlniecībai veltīta izstāde noteikti ir uzskatāma par vērā ņemamu notikumu.

Šai izstādei mākslinieks ir izveidojis vairākus jaunus objektus, kas iepriekš nekur nav izstādīti. Centrālais darbs ir idejiski daudzdimensionāla instalācija, kurā tēlnieks sakausējis ikvienam tuvas un viegli atpazīstamas ar Liepāju saistītās asociācijas: sauli, jūru, pludmali, mieru un metālu. Savukārt muzeja pagalmā apmeklētāji varēs novērtēt jaunradītu darbu par brīvības tēmu, kas jau pirms izstādes atklāšanas nodēvēts par provokatīvu. Par to, vai tā ir, mākslinieks aicina katram pārliecināties pašam, jo būtiska mākslas sastāvdaļa ir diskusija, ko tā var izraisīt.

Tāpat būs skatāmi arī jau atzinību guvušie Egona Peršēvica lielformāta darbi, kas eksponēti vairākās izstādēs un saņēmuši dažādas prēmijas. "Šī būs mana pirmā personālizstāde, vēlos tajā parādīt savus pašlaik nozīmīgākos darbus. Iespējams tādēļ tematiski tā būs blīva un varbūt pat pārsātināta," skaidro Egons Peršēvics.

Egons Peršēvics 2010. gadā ir absolvējis bakalaura studiju programmu Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļā un 2013. gadā turpat maģistra studiju programmu pie asoc.prof. Olgas Šilovas. Jaunais tēlnieks aktīvi piedalās izstādēs un mākslas akcijās jau kopš 2006. gada. 2008. gadā Egons Peršēvics pārstāvēja Latviju vērienīgajā "Starptautiskajā Tēlniecības kvadriennālē Rīgā". Pēdējo gadu laikā tēlnieka darbi tiek izstādīti arī mākslas telpās ārpus Latvijas – Ukrainā, Somijā un Lietuvā. Kopš 2010. gada rudens Egons Peršēvics strādā pie saviem tēlniecības projektiem Liepājā. Kopš 2012.gada darbojas kā pasniedzējs Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā.

Forums "Atklāj savu dzintaru!" Liepājā norisināsies no 6. līdz 29. augustam; tā programmā - džezs, kamermūzika, brīvdabas teātris, simforoks, laikmetīgais balets un māksla. Pilna pasākumu programma pieejama facebook.com/greatamber un www.bilesuparadize.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
chloroquine phosphate generic

Carmel

MycaviarRok

cheap auto insurance cheap auto insurance quote quote auto insurance affordable auto insurance free auto insurance quotes

Michaleienāktreģistrēties